fbpx

Ako vydávať hudbu na vinyle

11. decembra 2021
— Online

V treťom pokračovaní workshopového cyklu o DJingu, gramofónoch a vinylových platniach, sa bližšie pozrieme na samotné vydávanie hudby na vinyle v čase streamovacích služieb, ktoré sa tešia veľkej popularite a konzumácie hudby.

Hlava slovenského vydavateľstva ajlavmjuzik – MtotheG, a.k.a. Miro Gajdoš priblíži, čo ho fascinuje na vydávaní platní, aké je to už 19 rokov viesť vydavateľstvo, distribuovať hudbu, starať sa o booking umelcov, PR, marketing a pod. Pustíme si názorné ukážky z katalógu vydavateľstva a priblížime si aj niektoré príbehy za konkrétnymi vinyl releasmi. Nevynecháme ani aktuálne možnosti distribúcie hudby a hudobných nosičov.

Podujatím vás bude sprevádzať VKTRD a.k.a. Viktor Drábek. Určené je nie len tým, ktorí rozmýšľajú nad vydávaním hudby, či už pod vydavateľstvom alebo nezávisle, ale aj nadšencom vinylov a hudby.

Viktor Drábek A.K.A VKTRD
DJingu a hudobnej produkcii sa venuje už 15 rokov, hráva prevažne z vinylu a vo svojej produkcii preferuje používanie analógovej mašiny tzv. “DAWless” prístup. Profesne sa venuje sound designu, video produkcii.

Podujatie prebehne online na Facebooku Malého Berlína.