fbpx

Anasoft litera 2018: Rozenbergová & Micenková

18. septembra 2018
— Hlavná sála
Vstupné:
— zdarma

Diskusia a autorské čítanie s dvoma finalistkami najprestížnejšej literárnej ceny na Slovensku. Anasoft litera každoročne vyhlasuje desať najlepších prozaických diel, ktoré vyšli v uplynulom roku. Vyberá ich päťčlenná odborná porota, ktorej zloženie sa každoročne mení. Meno tohtoročného víťaza ešte nepoznáme. Naskytuje sa nám však jedinečná príležitosť dozvedieť sa viac minimálne o dvoch jej finalistkách, ktoré budú našimi hosťami. Večerom bude sprevádzať Pero Le Kvet.

Vanda Rozenbergová

Po ukončení Gymnázia v Novákoch absolvovala žurnalistiku na FFUK v Bratislave. Je trojnásobnou finalistkou súťaže Poviedka (2001, 2005, 2006). Autorsky prispievala do rozhlasu literárnymi príspevkami pre Miniromán. V roku 2011 jej vyšla zbierka poviedok Vedľajšie účinky chovu drobných hlodavcov, v roku 2012 román Moje more a o tri roky neskôr opäť zbierka próz Slobodu bažantom. Je spoluautorkou prvého slovenského 3D animovaného večerníčka Websterovci, ktorý vyšiel aj v knižnej podobe. Jej štvrtá kniha s názvom Muž z jamy a deti z lásky (2017) sa dostala do tohtoročnej súťaže Anasof litera.

Jana Micenková

Vyštudovala slovenský jazyk a literatúru v Prešove a následne FAMU v Prahe, odbor scenáristika a dramaturgia. V roku 2013 založila v Prahe nezávislý divadelný súbor Nekroteatro, kde dodnes pôsobí ako dramatička a režisérka. Za svoju divadelnú hru Nekrogames získala Cenu slovenského literárneho fondu za najlepší dramatický text 2013 a taktiež cenu pre mladých dramatikov VEJK AP 2012. Za poviedku s názvom Nekrogames získala prémiu v súťaži Poviedka 2012. Za novelu Najkrajšie roky získala cenu poroty v literárnej súťaži DEBUT 2012. Medzi finalistov Anasoft litera sa dostala so zbierkou poviedok Sladký život (2017), ktorá je jej debutom.

Viac informácií o súťaži: www.anasoftlitera.sk.

Podujatie je realizované v rámci projektu Malý Berlín 2018, ktorý z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Mediálni partneri: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny a Trnavské Rádio.