fbpx

ANTON LACHKY COMPANY: THE OTHERS

18. októbra 2023
— Hlavná sála

V spolupráci s festivalom a asociáciou Bratislava v pohybe prinášame do Trnavy celosvetovo významného tanečníka a choreografa Antona Lachkého s predstavením THE OTHERS.

Príbeh štyroch ľudí, ktorí žijú v podivne izolovanom svete. V pekle z plastu, úplne zbavenom iných živých bytostí a obklopenom nepreniknuteľnými priesvitnými obrazovkami. Podarí sa jeho obyvateľom vyslobodiť sa z tejto fádnej a bezútešnej existencie? Budú chcieť? Aby udržali osud na uzde, aby udržali nudu na uzde, tancujú. Tancujú deň čo deň.

Anton Lachky
je celosvetovo významný tanečník a choreograf. Už vo svojich dvadsiatich rokoch precestoval svet a tancoval v 48 krajinách sveta. Narodil na Slovensku a v roku 2002 sa presťahoval do Belgicka, kde študoval na škole P.A.R.T.S., ktorú založila Anne Teresa de Keersmaeker. O niekoľko rokov neskôr spoluzakladal tanečný kolektív Les SlovaKs. Svojimi troma autorskými tanečnými vystúpeniami kolektív získal uznanie po celom svete. Vlastný súbor Anton Lachky company založil v roku 2012. Prvá inscenácia Mind a Gap mala viac ako 40 predstavení po celom svete. Pre Mestské divadlo v Helsinkách vytvoril Softandhard, pre Icelandic Dance Company A Perfect Day to Dream. V Záhrebe vzniklo predstavenie Kids in a Play. V roku 2013 vytvoril predstavenie Sens interdit pre SEAD. V roku 2014 uviedol predstavenie Magical Road v St. Gallene a À demain na Bienále v Benátkach. V roku 2015 vytvoril predstavenie Wonderland pre balet Göteborskej opery, Dreamers v Škótskom tanečnom divadle a v roku 2016 Private Games v Los Angeles pre súbor Body Traffic. Všetky jeho veľmi originálne choreografie zožali veľký úspech u publika aj kritiky.

Choreografia: Anton Lachky
Účinkujú: Evelyne De Weert, Dunya Narli, Nino Patuano, Pjotr Nuyts
Text: Eléonore Valère-Lachky
Preklad do slovenčiny: Elena Flašková
Hlas: Lucia Hurajová
Produkcia: Anton Lachky Company
Koprodukcia: Mars/Mons arts de la scène, Charleroi Danse/Centre Chorégraphique de la fédération Wallonie-Bruxelles, Centre culturel de Verviers, Pierre De Lune Centre Scénique Jeunes Publics de Bruxelles, Le Centre Culturel du Brabant Wallon
S podporou: La Fédération Wallonie Bruxelles et de la Loterie National/Fwb
Ocenenia: Najlepšia tanečná inscenácia Prix Maeterlinck de la Critique 2022, Cena ministra vzdelávania Prix de la ministre de l’Enseignement fondamental, Cena Coup De Foudre De La Presse

Turné Anton Lachky Company na Slovensku organizuje Asociácia Bratislava v pohybe v spolupráci s kultúrnym centrom Malý Berlín a s finančnou podporou Nadácie SPP.