fbpx

Warning: Undefined array key 0 in /data/f/9/f98c9b44-d18e-4335-a7cb-4f3ea5eb7dd6/publikum.sk/sub/mb/wp-content/themes/mb2021/parts/card-event-header.php on line 7

Are You Art? Metalanguage

1. novembra 2019

Jemne provokatívny názov seriálu, kde sa Sub:tearz crew podpisuje ako kurátori viac než kedykoľvek predtým.

Ustupujú do úzadia, dávajú priestor vizuálnemu umeniu, ktoré sprevádzajú hudobnou selekciou a pýtaju sa: Are You Art?

V druhom pokračovaní nášho projektu predstavíme výstavu s názvom Metalanguage, na ktorej spojili sily grafický dizajnér Ervín Gejdoš a fotografka Ema Lancaricova.

Metajazyk je jazyk materiálu zbavený symboliky a znakov vytvorených človekom. Človeka sa snaží primať k mysleniu o hmote samotnej, ktorá v rôznych úrovniach schováva vlastnú sadu vzorcov a štruktúr. Prvotne slúžia len ako materiál tvarovaný do symbolov, ktoré dokáže človek prečítať. Ako to však vyzerá, keď hovoria samy za seba, bez priradeného významu?

Event bude prebiehať formou interaktívnej vernisáže s viacerými inštaláciami umiestnenými v priestore Malého Berlína. V úvode sa predstavia autori a porozprávajú o sebe a tomto projekte, preto odporúčame prísť načas. Na raut môžete prísť už od 20:00. Približne o 21:00 autori uvedú vernisáž. Následne sa otvorí celý priestor s inštaláciami a začne voľná zábava.

O hudobný podmaz sa po celý čas budú starať kurátori akcie Sub:tearz. Hudba bude tematický ladená k vernisáži, aby posilnila atmosféru a dodala inštaláciám ďalší rozmer.