fbpx

Warning: Undefined array key 0 in /data/f/9/f98c9b44-d18e-4335-a7cb-4f3ea5eb7dd6/publikum.sk/sub/mb/wp-content/themes/mb2021/parts/card-event-header.php on line 7

Are You Art?! /w. Marcus Oliver Obert

22. februára 2020

Byť či nebyť, to je otázka: Are You Art? Jemne provokatívny názov seriálu podujatí, v ktorom sa Sub:tearz crew podpisuje ako kurátori viac než kedykoľvek predtým. Dávajú priestor vizuálnemu umeniu, ktoré sprevádzame hudobnou selekciou a pýtajú sa: Are You Art?

V treťom pokračovaní projektu predstavia mladého umelca Marcusa Olivera Oberta. Je študentom 2. ročníka odboru Fotografia a nové médiá na Vysokej škole výtvarných umení. Na výstave predstaví prierez doterajšou tvorbou. Hlavným spojovacím bodom viacerých prezentovaných projektov je uchopenie absencie v jej efemérnych prežívaniach súčasnosti. Vizualizácie, či už tlačené alebo premietané, poukazujú na fenomén dnešnej doby, kedy nestíhame zaznamenať to, čo sa deje okolo a už vôbec nie to, čo sa vytráca z našich životov. Statické obrazy a intermediálne presahy prezentujú absenciu kultúry, intimity a mágie. Vyprázdnenie a pustota sa tak stávajú sprievodnými javmi v miznúcom fyzickom, intelektuálnom aj emocionálnom svete. Oliver prostredníctvom média fotografie zachytáva a uchováva mikro okamihy neúčasti. V interakcii s divákmi podnecuje povedomie neprítomna.

Event bude prebiehať formou interaktívnej vernisáže s viacerými inštaláciami umiestnenými v priestore Malého Berlína. V úvode sa predstaví autor a porozpráva o sebe a tomto projekte, preto odporúčame prísť načas. Na raut môžete prísť už od 20:00. Približne o 21:00 autori uvedú vernisáž. Následne sa otvorí celý priestor s inštaláciami a začne voľná zábava.

O hudobný podmaz sa po celý čas budú starať kurátori akcie Sub:tearz. Hudba bude tematický ladená k vernisáži, aby posilnila atmosféru a dodala inštaláciám ďalší rozmer.