fbpx

AudioAcademy: Od gitary k DJingu

8. decembra 2016
— Berliner DKP

Vo štvrtok 8. decembra 2016 sa v priestoroch Berliner DKP uskutoční diskusia s dvoma slovenskými umelcami – hudobníkom a DJom, nielen o hudbe, ale aj o prostredí, ktoré ich formovalo pri tvorbe a ich pohľad na hudobný priemysel a kultúru. Hosťami diskusie budú Martin Iso Krajčír a Michal Lixx Sekera.

Napriek rozdielnemu žánru, v ktorom pôsobia, sa budeme baviť o tom, čo ich nielen profesionálne, ale aj osobne spája, o ich vnútornej filozofii, ich ľudskom workflowe a o spôsobe, akým pracujú s hudbou. Bude sa hovoriť o výzvach, s ktorými sa stretávajú nielen oni ale aj ich kolegovia, či začínajúci interpreti, kapely, DJi a producenti na Slovensku. Povieme si, čo je dnes prekážkou a čo výhodou a kam sa slovenská hudba z ich pohľadu uberá.

Martin Iso Krajčír / z minulosti známy svojím elektronickým projektom Isobutane, momentálne gitarista a frontman inštrumentálnej štvorice The ILLS. Okrem svojej známej lásky ku gitarám a krabičkám, sa v hudobnom prostredí rovnako ako sólo interpret a ako hudobník pohybuje niekoľko rokov, má za sebou vystúpenia v mnohých európskych krajinách. S kapelou The ILLS má nahratý v poradí štvrtý štúdiový album Ornamental and Mental, vďaka ktorému sa im podarilo ako jedinej slovenskej kapele vystupovať v Reykjavíku, na islandskom festivale Iceland Airwaves, z ktorého si podľa kritikov odniesli veľmi pozitívne hodnotenie.

Michal Lixx Sekera / ako DJ Lixx, ktorý na domácej scéne funguje dlhé roky, známy už nielen v drum&bassovom prostredí ako jeden z pilierov slovenskej DJskej dnb scény. Zároveň dlhoročný DJ a selektor, rozhlasový moderátor a autor relácie SIGNAll_FM, organizátor desiatok klubových nocí a dnb festivalov na Slovensku a importér zahraničného drum&bassu na Slovensko.