fbpx

Bistro Afrika

29. mája 2018
— Hlavná sála

Aká je súčasná predstava Stredoeurópana o Afrike? Dokážeme vnímať Afriku ako rozmanitý kontinent , v ktorom má každý človek iný príbeh? Inscenácia hovorí o stereotypoch, ktoré máme stále voči Afrike a jej obyvateľom. Satirickým spôsobom zobrazuje slovenských „podnikateľov“, ale aj ľudí, ktorých vášne predbehli ich možnosti. Inscenácia je vhodná pre mladistvých od 15 rokov.

Bistro Afrika / Pri príležitosti Dňa Afriky (25.5.) sa chceme pripojiť k celosvetovým oslavám otvorením Bistra Afrika. Príbeh piatich postáv a jedného Bistra. Päť rôznych pohľadov na jednu tému, alebo mnoho tém a jeden spoločný menovateľ. Dokážeme prísť na to, čo je naše a čo sme si len privlastnili? Môže byť Afrika progresívnejšia a modernejšia ako my? Máme strach z odlišnosti alebo príbuznosti? Vieme pomáhať a vystúpiť z komfortnej zóny, alebo je pomoc iba forma prestíže? Bistro Afrika otvára dvere aj otázky. Tak neváhajte vstúpiť a pýtať sa.

Divadelná inscenácia Bistro Afrika je autorským dielom inscenačného tímu pod vedením Šimona Ferstla a PDCS, o. z., ktoré vzniklo v rámci projektu „Build Solid Ground“ finančne podporeného Európskou úniou.

réžia / Šimon Ferstl
dramaturgia / Samuel Chovanec
dramaturgická spolupráca / Jakub Szatinský
scéna a kostýmy / Ema Teren
hrajú: Matej Babej, Lenka Libjaková, Kamil Mikulčík, Tomáš Pokorný, Kiplangat Sakong, Peter Tilajčík
produkcia / Simona Babjaková
projektový manažment a odborná spolupráca / Katarína Bajzíková a Ľuboslava Šefčíková

rezervácie / rezervacie(zavináč)malyberlin.sk