fbpx

Blues Moods 2018 – Trnavský hudobný festival

10. novembra 2018
— Hlavná sála
Vstupné:
— 15 €

Pozývame Vás na na jedinečný medzinárodný Trnavský hudobný festival Blues Moods 2018, ktorý Trnavská hudobná spoločnosť, o.z. organizuje po deviaty krát. Jedinečný hudobný festival Blues Moods ponúkne vysoko kvalitný program plný skvelého interpretačného umenia, ale aj osviežujúcej pódiovej zábavy. Festivalový večer vyplnia dve domáce zoskupenia a dvaja zahraniční hostia:

  • Lukáš Piala v sprievode trnavskej bluesovej skupiny Second Band, ktorá je domácemu publiku známa z ich pravidelného hudobného projektu Modrý štvrtok.
  • Akustické duo z maďarskej Budapešti – skupina Grunting Pigs. Líder skupiny – Mátyás Pribojszki je hudobník, ktorý patrí k svetovovej špičke v hre na fúkaciu harmoniku a stál na pódiu s mnohými významnými hudobníkmi. Na festivale vystúpi v zoskupení so svojim dlhoročným kamarátom a nemenej skvelým gitaristom Ferenc-om Szász-om.
  • Tretím účastníkom sobotného festivalového večera bude slovenská skupina Zva 12-28 Band. Hudobníci zo Zvolena prinášajú už dvadsaťosem rokov publiku skvelú a osobitú interpretáciu žánru, kde sa prelína bluesová modalita s modalitou typickou pre slovenský folklór.
  • Hlavnou hviezdou a štvrtým účastníkom festivalového večera bude americká speváčka, dlhodobo žijúca v Prahe – Juwana Jenkins. Jej vystúpenia sú plné života a takmer pravidelne dokáže roztancovať celé publikum.

Festival je oslavou skladateľských a interpretačných schopností jednotlivcov a skupín v tomto žánri, slúži ako projekt pre uchovávanie nášho nehmotného kultúrneho dedičstva, možnosti trávenia voľnočasových aktivít ako aj inšpirácia pre iné kultúrne aktivity.

Lístky sú dostupné na Ticketportal.sk  a aj v predajni CD AQUARIUS v Trnave.