fbpx

Blues Moods 2019

15. novembra 2019 — 16. novembra 2019
— Hlavná sála

Desiaty ročník medzinárodného hudobného festivalu Blues Moods oslávia organizátori veľkolepo – troma dňami koncertov na dvoch rozličných pódiách.

Po prvýkrát sa predstavia hostia z Poľska a Talianska, pre ktorých to bude zároveň aj slovenská premiéra. Tradícia hudobného festivalu Blues Moods začala v roku 2010 z popudu hudobných nadšencov, na podporu a oslavu žánru, ktorému vďačíme za súčasnú podobu populárnej hudby na celom svete. Počas rokov existencie festivalu sa na ňom vystriedalo mnoho významných skupín a jednotlivcov z Austrálie, Európy a USA. Organizátori aj tohto roku stavili na vysoko kvalitný program, plný skvelého interpretačného umenia, ale aj osviežujúcej pódiovej zábavy.

Hlavný festivalový večer prebehne v sobotu, 16. novembra 2019 so začiatkom o 19.00 h v priestore Malého Berlína v centre Trnavy. Štvorhodinový maratón vyvrcholí vystúpeniami štyroch formácii s dvoma zahraničnými skupinami.

Predaj vstupeniek v sieti TicketPortal.sk.

15. november 2019

piatok, začiatok o 20.00 h
The Youniverse (SK)
Piatkový večer v priestore Kultúrneho centra Malý Berlín v centre Trnavy bude patriť progresívnej blues-rockovej formácii „The Youniverse“. Projekt Tammy Nižňanskej a Jerguša Oravca úspešne boduje na slovenských pódiách a festivaloch. Jerguš Oravec sa už v minulosti predstavil trnavskému publiku vystúpeniami zo svojho sólového projektu. The Youniverse v Trnave vystúpi po prvýkrát, v piatok, 15. novembra so začiatkom o 20.00 h.

16. november 2019

sobota, začiatok o 19.00 h
Tony Bigmouth Pearson (SK)
Ako prvý sa publiku predstaví „Tony Bigmouth Pearson“ z Košíc. Sólový projekt gitaristu a speváka Štefana Uhriňáka úspešne zabodoval na súťažiach ako Nové tváre slovenského jazzu 2017 a Slovakian Blues Challenge 2018. Koncertuje na Slovensku, v Čechách a v Maďarsku

Silvia Josifoská (SK)
Jedinou ženou sobotného večera bude Silvia Josifoska s doprovodnou skupinou „Sitra Achra“. Vynikajúca speváčka, ktorá sa s ľahkosťou pohybuje v rôznych hudobných žánroch predstaví na festivale svoj bluesový repertoár. V jej doprovodnej skupine sa zas diváci môžu tešiť na vynikajúceho hráča na fúkacie harmoniky Ericha „Boboša“ Procházku. No a fúkacia harmonika bude súčasťou aj dvoch ďalších účinkujúcich.

Riccardo Grosso Band (I)
Tretím účinkujúcim v poradí bude premiérový hosť z Talianska – „Riccardo Grosso Blues Band“. Skvelý hráč na fúkaciu harmoniku, spevák a „bandleader“ Riccardo Grosso so svojím Blues Band-om úspešne koncertuje po celej Európe. Za pozornosť iste stojí informácia, že pri Riccardovom pobyte v USA mu robil lektora legendárny hráč ocenený cenou Grammy – Charlie Musselwhite.

Two Timer (PL)
Headlinerom  a posledným účastníkom sobotného večera bude skupina „Two Timer“ z poľskej Poznani. V roku 2015 zastupovali poľskú bluesovú scénu na medzinárodnom festivale International Blues Challenge v americkom Memphise. Skupina má vydané štyri CD nosiče a celý rad úspešných vystúpení po celej Európe. Na desiatom ročníku festivalu budú mať svoju slovenskú premiéru.