fbpx

Blues Moods Summer Special 2020

15. júla 2020
— Nádvorie

Trnavská hudobná spoločnosť. o.z. v spolupráci s Nádvorím a Malým Berlínom pripravili aj toto leto špeciálny letný koncert.

Koncert je podporou novembrového festivalu Blues Moods. Tento medzinárodný hudobný festival sa uskutočňuje v Trnave už desať rokov a je jedným z najvýznamnejších podujatí bluesovej scény na Slovensku.

Na tohtoročný letný špeciál organizátori pozvali zoskupenie Silvia Josifoská Trio. Jeho hlavná protagonistka Silvia Josifoská patrí k najlepším a najoriginálnejším tváram bluesovej a jazzovej scény na Slovensku. Všestranná speváčka však hravo zvláda aj iné žánre ako soul, funk či rock.

Začiatky jej kariéry sú spojené s pôsobením vo folkrockovej skupine Sanyland, neskôr Mr. Band. Spolupracovala s vynikajúcimi slovenskými hudobníkmi, ale aj s legendami ako Stan the Man (UK), Peter Rowan (USA) a King George (USA). Vďaka jej nenapodobiteľnému hlasu a prejavu dostala pozvánku na spoluprácu pri nahrávaní svojich štúdiových projektov od Jara Filipa, Richarda Müllera, Jaromíra Nohavicu či Janka Ledeckého.

Na letný špeciál Silvia pricestuje so svojimi spoluhráčmi: gitaristom Štefanom Lengyelom a hráčom na ústne harmoniky Erichom „Bobošom“ Procházkom.