fbpx

C20: predstavenie knihy a prechádzka po trnavskej moderne

30. septembra 2017
— Kníhkupectvo AF

Pozývame Vás na prezentáciu knihy C20: Sprievodca architektúrou Trnavy. Jej autor, architekt Martin Zaiček, vám predstaví publikáciu v Kníhkupectve AF a následne sa spoločne s vreckovým sprievodcom prejdeme ulicami centra mesta.

Kniha C20: Sprievodca architektúrou Trnavy je spoločným projektom OZ Publikum.sk so združením Archimera. Je výsledkom niekoľkoročnej spolupráce s architektom Martinom Zaičkom, s ktorým sme pripravili viacero prednášok o architektúre 20. storočia v Trnave, ktoré boli priebežným výstupom z výskumu a mappingu zaujímavej architektúry na území mesta Trnava.

Sprievodca sa zamieriava na obdobie funkcionalizmu a neskorej moderny, teda takmer celé 20. storočie, i keď prirodzene dominuje jeho druhá polovica. Trnava skrýva množstvo hodnotných architektonických diel, ktoré si zaslúžia väčšiu pozornosť. K mnohým z nich sa dnes verejnosť stavia skôr negatívne, takže by sme im radi aj touto formou priblížili krásy a význam jednotlivých stavieb. Martin Zaiček navyše zasadil jednotlivé stavby a vývojové trendy v súdobej architektúre aj do historického kontextu mesta.

V sprievodcovi nájdete čitateľ základné informácie o viac ako tridsiatich stavbách, podrobnejšie sa venuje dvadsiatke tých najdôležitejších.

Viac o tom, ako vznikla trnavská C20 sa dočítate tuto: na portáli trnava-live.sk.

Mediálni partneri:
Mesto Trnava, trnava-live.sk, Trnavský hlas.