fbpx

Choices 34: Zostať alebo odísť?

17. marca 2015
— Berliner DKP

Každý z nás má svoju predstavu o živote, všetci však hľadáme miesto na bývanie, prácu, osobný rast, oddych, kultúru či šport. Ak ho nemáme, je najlepším riešením odísť? Čo do regiónu môžeme priniesť sami a čo k tomu potrebujeme? Ako k sebe pritiahneme ľudí s podobnými cieľmi? Aké výhody a nevýhody má zostať? Dajú sa obmedzenia regiónu premeniť na príležitosti? Dá sa živnostníkovi v Trnave podnikať? Vie si kombinovať prácu a oddych s Bratislavou? Diskutovať na tému Zostať alebo odísť? budú s moderátorom Ivanom Ježíkom Júlia Čipčalová Oravcová a Peter Cagala.

Júlia Čipčalová Oravcová / account manažérka v grafickom štúdiu Pergamen, spoluorganizátorka mestského trhu Trnavský rínek. Pochádza z Prešova a už takmer 14 rokov žije v Trnave. Študovala Dejiny umenia a kultúry na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity. V praxi sa však tomuto povolaniu nikdy nevenovala a hneď po škole začala pracovať v reklamnej oblasti v Bratislave. V súčasnosti však v Trnave nielen žije, ale aj pracuje v medzinárodne oceňovanom grafickom štúdiu Pergamen.

Peter Cagala / herec – ochotník, fotograf – amatér, zamestnanec mesta Trnava – odbor kultúry. Pôsobil ako herec Trnavského túlavého divadla, organizoval nedeľné bábkové divadlá pre deti. Študoval učiteľstvo na TU a viedol dramatický odbor na ZUŠ. Zúčastnil sa ročného pobytu v Taliansku na Európskom programe Mládež (Youth – Education and Culture), ktorého cieľom je podpora mobility mládeže, interkultúrneho učenia a boj proti stereotypom. Následne sa ocitol na Kanárskych ostrovoch, kde rok a pol pracoval a učil sa španielčinu. Organizuje kultúrne podujatia ako napríklad Leto na korze, Trnavský jazzyk, Proma Frajdej, Trnavský piknik a snaží sa podporovať mladých, ktorý sa chcú v tomto meste realizovať.

Choices sú večerné rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Vstup je voľný.