fbpx

Cukrové topánky / výstava Adely Režnej

13. novembra 2018
— Kníhkupectvo AF

Občianske združenia Publikum.sk a Malý Berlín v spolupráci s Kníhkupectvom AF divákom predstavujú tvorbu ilustrátorky Adely Režnej. Výstava je sprievodným programom 4. ročníka Ypsalon 2018 / festival spisovateľov.

Výstava s názvom Cukrové topánky predstavuje vybrané ilustrácie Adely Režnej, ktoré pochádzajú z rovnomennej knižnej predlohy, určenej detskému divákovi. Príbeh Cukrových topánok hovorí o Cyrilovi, hlavnom hrdinovi celej rozprávky, ktorý nedbal na rady svojho starého otca a vybral sa na povalu hľadať tajomné topánky. Tie spôsobili, že po obutí sa všetko premenilo na sladkosti. A ako to už býva, sladkostiam vieme len veľmi ťažko odolať a tak sa tento príbeh začne dramaticky odvíjať. Cukrové topánky sú príbehom poučným. Rozprávajú o nezdravej láske k sladkostiam a následkoch pažravosti.

Kurátorkou výstavy je Dominika Chrzanová.
Vernisáž: utorok 13. november
Začiatok: 19:00
Trvanie výstavy: 13. 11. 2018 – 13. 1. 2019

Adela Režná (1992, Myjava) je ilustrátorka žijúca a pracujúca v Bratislave. V rokoch 2012-2018 navštevovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, kde študovala v Ateliéri ilustrácie agrafiky pod vedením prof. Dušana Kállaya. Jej tvorba je zameraná predovšetkým na ilustráciu pre detského diváka. Samostatne spracovala niekoľko publikácií, spomeňme napríklad Marínka Somarinka, Stratený zajko v Paríži a pod. V roku 2018 jej vyšiel autorský debut Cukrové topánky. Spolupracovala aj so združením Čierne diery, štúdiom Egreš či grafickým štúdiom Dve Lamy a i.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Organizuje: OZ Publikum.sk a Malý Berlín.
Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Trnava, Trnavské noviny, Trnavské rádio a Trnavsko
Partner: Kníhkupectvo AF Trnava