fbpx

Design it! Workshop 2019 – Kurz kaligrafie s Rudom Letkom

15. októbra 2019
— Malá sála

Spoznaj čaro kaligrafie a osvoj si zákonitosti ručne písaného písma s Rudom Letkom z GoBigname®!

Pre koho je kurz určený?
Kurz je určený pre začiatočníkov a každého, kto sa zaujíma o tvorivé techniky a nové formy vizuálnej komunikácie. Kaligrafia, alebo písané písmo sa tak môže ľahko stať tvojim novým výtvarným prvkom priamo konkurujúcim kresbe, či maľbe. Praktizovanie kaligrafie ti prinesie novú formou meditácie, vďaka ktorej si vylepšíš tvoje jemné motorické schopnosti.

Čo kurz prinesie?
Kurz kaligrafie je zameraný na intenzívne skúmanie a praktické zvládnutie techniky zrezaným pierkom. Vďaka kurzu sa naučíš konštrukčné princípy jednotlivých znakov abecedy a tieto poznatky prakticky premeníš pri vytváraní jednotlivých slov.

Kurz ti prinesie okrem pochopenia konštrukčných princípov znakov abecedy aj poznatky o harmónií, kontraste a svetelnosti písma. Intenzívny kurz kaligrafie je dobrým základom pre pochopenie zákonov tvorby písma a otvára účastníkovi kurzu dvere do sveta modernej kaligrafie.

Čo je náplňou kurzu?
Kurz sa zameriava na prácu s rôznymi kaligrafickými formami, a to najmä s krásou Rímskej kapitály, ozdobnosťou neprekonateľného písma Italic či expresívnosťou gotického písma.

Čo na kurz potrebuješ?
Všetky potrebné pomôcky budú na kurze zabezpečené.

Časový plán kurzu
9:30 – 12:00, 13:00 – 17:00

Vstupenky: tootoot.fm

Rudolf Letko

Partner, Head of Visual Communication, GoBigname®

Rudolf Letko je kaligraf, grafický a písmový dizajnér, primárne pôsobiaci v Naming & Branding štúdiu GoBigname® ako Partner & Head of Visual, kde so svojim tímom tvorí vizuálne a komunikačné identity pre klientov z celého sveta.

Web: gobigname.com, rudolfletko.com
LinkedIn: linkedin.com
Instagram: @rudolfletko
Facebook: facebook.com/rudoletko
Facebook GoBigname: facebook.com/gobigname