fbpx

Divadlo DEMOscéna: Kastelánka

21. mája 2018
— Hlavná sála

Hľadanie rôznych podôb pravdy v tých najnepravdepodobnejších podmienkach. V priestoroch stredovekého hradu, jeho nadprirodzených hlasov a nevypovedaných príbehov. V zajatí vlastnej nevedomosti a maminho rizota. Autobiografická tragikomédia s prvkami hororu a investigatívnej dokumentaristiky.

scenár a réžia / Daniel Domorák a kolektív
hrajú / Jakub Baňovič, Daniel Domorák, Veronika Peštová, Klaudia Protušová, Dorota Vášáryová

Hru Kastelánka napísala vedúca osobnosť divadla – Daniel Domorák, ktorý civilne pôsobí ako literárny vedec. Kolektív hercov, ktorí civilne pôsobia v rôznych oblastiach (archeológ, bábkoherečka, astronautka, psychiatrička a informatik) a ktorých do zinscenovania tohto diela obsadil, však jeho scenár zmenil – veľa bolo zoškrtané, to čo zostalo, prepísané. Všetci totiž poznajú strach, úzkosť i trápno a všetci si tieto emócie okúsili, či stále okusujú na istom stredovekom hrade, na ktorom spoločne strávili časť svojej mladosti a ktorý je základom autobiografického charakteru inscenácie.

Autorské divadlo DEMOscéna / vzniklo zoskupením troch kreatívnych ľudí – Andrea Bednáriková, Kristína Hergottová a Daniel Domorák – v roku 2013 v Trnave. Divadlo je výnimočné tým, že sa venuje tvorbe výlučne autorských inscenácií (od roku 2014 ich odpremiérovalo šesť a pol).

Vznik inscenácie podporuje Malý Berlín.