fbpx

Divadlo Fí: Žofka a Žofka

10. marca 2019
— Hlavná sála

Pozývame deti a rodičov na činoherno-bábkové predstavenie o malej Žofke, ktorá sa musí zabaviť sama, kým sa jej budú môcť venovať jej rodičia. Na predstavenie nadviaže tvorivá dielňa s kreslenou Žofkou. Program je vhodný pre deti od 3 do 10 rokov.

Žofka je, ako napokon aj veľa iných, „dieťa s kľúčom na krku.“ Také dieťa sa vie o seba postarať, a hoci je ešte celkom malé, vo všeličom je už veľké. Lebo tak to chodí. Napríklad je veľké, keď sa nehnevá na rodičov, že musia veľa pracovať. Ale smutné je. Žofka príde zo školy domov, a väčšinou je sama.

A dnes sa toho toľko stalo! Žofka by to chcela niekomu porozprávať. No nikto z „veľkých“ akosi nemá čas. Ešteže je Žofka stále aj malá. Takí malí si vždy nájdu kamaráta. A keď nenájdu, tak si ho vyrobia. A tak má aj naša Žofka svoju Žofku. Vyrozpráva jej svoje dnešné dobrodružstvá, aby si skrátila chvíľu, kým príde mama. Lebo ona predsa nakoniec, vždy príde.

dĺžka predstavenia a naväzujúcej tvorivej dielne: cca 60 min.
autor: Paulína Belická, Lucia Janovová, Júlia Jurinová
réžia a dramaturgia: Paulína Belická
výtvarná koncepcia a realizácia: Júlia Jurinová
hrá: Lucia Janovová

Predstavenie je vhodné pre deti od 3 rokov. Prosíme rodičov, aby rešpektovali odporúčanie vekovej vhodnosti a tým aj ostatných divákov predstavenia.

Rezervácie: Keďže na toto podujatie nemáme online predpredaj, ponúkame možnosť rezervovať si miesto. Stačí nám napísať na rezervacie(zavináč)malyberlin.sk. Rezerváciu vám e-mailom potvrdíme. Ak by ste od nás potvrdenie nedostali, je možné že váš e-mail zachytil spam filter alebo skrátka nebol doručený. V tom prípade je potrebné napísať nám znova.

Divadlo Fí

Divadlo Fí je multižánrová platforma, ktorá zastrešuje mladých profesionálov a profesionálky, ktorí sa vo svojej tvorbe venujú rôznym umeleckým formám. V oblasti divadla sa venuje bábkovému / výtvarnému, činohernému a experimentálnemu divadlu. Sme kolektív profesionálnych divadelníkov a divadelníčok, ktorý sa snaží reagovať na najsúčasnejšie spoločenské fenomény. V našej tvorbe sa venujeme najmä otázke tolerancie a snažíme sa prispieť k diskusií o ľudskoprávnych témach. Platforma pôsobí na nezávislej divadelnej scéne od roku 2015.

Predstavenie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.