fbpx

Divadlo Kontra: Life kouč

13. novembra 2019
— Hlavná sála

Chceš objaviť svoj potenciál, naprogramovať sa na úspech a pritom zistiť, ako prinútiť partnera, aby umyl riad? Príďte na komédiu divadla Kontra a stretnite sa s life koučom.

Life kouč je komediálny príbeh dvoch ľudí, z ktorých jeden nachádza svoje miesto v džungli života a druhý si uvedomí, že cesta, ktorou šiel doteraz, nevedie tam, kam by si želal. Svižné dialógy plné humoru, gagy premiešané s ľudskosťou robia túto komédiu neobyčajne príťažlivou.

Wendy, smoliarsku asistentku, posiela jej šéfka na terapiu, aby získala sebavedomie a zmenila svoj mizerný život na sériu úspechov. Na prvom stretnutí terapeut Colin položí otázku: „Čo robí Wendy jedinečnou?“, ale pacientka ťažko hľadá odpoveď. Čas ide ďalej, Colin nástojí. Nakoniec, pritlačená k múru, píše na tabuľu svoje tri silné stránky: milá, priateľská a dobre robí čaj. S menej silnými stránkami to ide ľahšie, zoznam je totiž nekonečný. Colin vie, že bude mať plné ruky práce, no čas ukáže, že on tiež nie je bez problémov a terapia začne fungovať obojstranne.

Nick Reed: Life kouč

preklad: Lucia Olosová
réžia: Klaudyna Rozhin
hrajú: Antónia Kurimský Oľšavská, Henrieta Kecerová, Peter Čižmár a František Balog

Divadlo Kontra

Novoveské divadlo, ktoré je držiteľom viacerých ocenení, medzi nimi „Prekvapenie Novej Drámy“, Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007 a ceny LITA za herecké výkony. Najnovšie je aj držiteľom Ceny pre divadlo sezóny zo súťaže DOSKY 2018 Najobľúbenejšie divadlo na Slovensku, o ktorej hlasovaní rozhodli diváci z celého Slovenska.

Zo svojou prvou hrou a zároveň prvou slovenskou inscenáciou írskeho hitu Howie a Rookie dramatika Marka O’Rowa vystupovali v Bristole, Prahe, Varšave, Krakove, Lubline a pozvanie dostali aj na festivale Edinburgh Fringe 2007. Za inscenáciu Kamene vo vreckách získala v roku 2010 ceny za najlepšie herecké výkony na festivale v Kopřivnici (ČR).