fbpx

Divadlo Kontra: Poručík z Inishmore

20. novembra 2018
— Hlavná sála
Vstupné:
— 7 € v predpredaji, 9 € na mieste

Vražedne smiešna komédia o írskych teroristoch, pri ktorej zatúžite umrieť od smiechu!

V časoch, keď je terorizmus reálnou hrozbou a svet je zdesený z ďalších útokov samovrahov, McDonagh – „Írsky Tarantino“ – zabíja smiechom a odhaľuje jeho absurditu. Jedného dňa na írskom ostrove Inishmore záhadne zahynie kocúr. Nie hocijaký, ale miláčik radikálneho teroristu, člena paramilitantnej organizácie INLA, ktorý prichádza svojho miláčika pomstiť. Krv sa leje potokmi, mŕtvoly sa kopia. Vražedne smiešna komédia Martina McDonagha.

Od prvého uvedenia hry uplynulo už 15 rokov, no svetová popularita hry neslabne a text, navyše, naberá nové významy. V roku 2002 bola hra nominovaná na London Evening Standard Award za najlepšiu hru a v roku 2003 získala ocenenie Olivier Awards za najlepšiu komédiu.

autor: Martin McDonagh
réžia a scéna: Klaudyna Rozhin
hrajú: Peter Čižmár, Peter Olejár, Matej Erby, Andrej Palko, Antónia Oľšavská, Branislav Bajus

Predpredaj prebieha na MaxiTicket.sk.

Predstavenie je prístupné pre divákov starších ako 18 rokov, ktorí majú pevné nervy a chcú zažiť 60 minút skvelej zábavy!

Novoveské divadlo Divadlo Kontra je držiteľom viacerých ocenení, medzi nimi Prekvapenie Novej Drámy, Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007 a ceny LITA za herecké výkony. Najnovšie je aj držiteľom Ceny pre divadlo sezóny zo súťaže DOSKY 2018, o ktorej hlasovaní rozhodli diváci z celého Slovenska.

Zo svojou prvou hrou a zároveň prvou slovenskou inscenáciou írskeho hitu Howie a Rookie dramatika Marka O’Rowa vystupovali v Bristole, Prahe, Varšave, Krakove, Lubline a pozvanie dostali aj na festivale Edinburgh Fringe 2007. Za inscenáciu Kamene vo vreckách získala v roku 2010 ceny za najlepšie herecké výkony na festivale v Kopřivnici (ČR).

Z verejných zdrojov podujatie podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavské Rádio.