fbpx

Divadlo Piki: Plechová Mína

19. februára 2023
— Hlavná sála
Vstupné:
— predpredaj: 3 €
— v deň podujatia: 5 €
Online predaj: MaxiTicket.sk

Vydajte sa s deťmi na divokú naháňačku za dievčatkom, ktorému vojak vo chvíli opojenia z víťazstva daruje čosi zo svojej výzbroje. Je to hračka, domáce zvieratko alebo nebezpečná zbraň?

Predstavenie vzniklo podľa rovnomennej knihy Pavla Hrnčířa, ktorý napísal modernú rozprávku o tom, čo všetko sa môže diať deťom v iných kútoch našej planéty. Hoci hovorí o aj tom, ako sa v rôznych krajinách sveta z detí stávajú vojaci, podaná je zábavne a citlivo. Cesta za ohrozeným dieťaťom hravou formou ukazuje absurdnosť vojnových konfliktov, ale aj bezhraničnú dôveru dieťaťa v nás dospelých. Predstavenie je vhodné pre deti od 6 rokov. Prosíme rodičov, aby rešpektovali odporúčanie vekovej vhodnosti a tým aj ostatných divákov predstavenia.

O predstavení

  • Scénografia: Ivana Macková
  • Hudba: Pavol Gajdoš
  • Výroba okaríny: Martin Smetanka
  • Adaptácia, réžia, hrajú: Katarína Aulitisová, Ľubomír Piktor
  • Inscenácia vznikla s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Divadlo Piki
Je to Podozrivo Ideálna Kočovná Iniciatíva, pretože existuje na divadelnom trhu už od roku 1990, napriek tomu, že ju tvorí manželský pár. A to je, uznajte, podozrivé. Divadlo nemá vlastnú budovu, vrátnika, ani požiarnika. Kočuje po divadlách a kultúrnych zariadeniach doma i v zahraničí a snaží sa obšťastniť škôlkárov, školákov, študákov, dospelákov či nezávislákov. V koči má naložené adaptácie klasických príbehov, autorské inscenácie so súčasnými, často až tabuizovanými témami, rodinné predstavenia. Tento dramaturgicky zmiešaný tovar má veľa spoločného: režisérov a hercov (Katarína Aulitisová, Ľubo Piktor), jednoduché výrazové prostriedky s prvkami bábkového divadla, pantomímy, klauniády a grotesky, dôraz na prekvapivé riešenia a hlavne na herca. Vďaka tomu všetkému, ale aj vďaka spolupráci s profesionálnymi výtvarníkmi a hudobníkmi sa divadlu podarilo vytvoriť niekoľko divadelných bonbónikov, na ktorých si pochutnávajú diváci nielen doma, ale aj v zahraničí. A tak sa stáva, že divadlo PIKI sem-tam odchádza z medzinárodných festivalov s pribalenou cenou, či diplomom v kufri. Katka A. a Ľubo P. sa nebránia aj občasnej spolupráci v iných zaujímavých projektoch. Takže sa neubránili spolupráci s Theater Taptoe v Belgicku, s Bábkovým divadlom v Maribore, Kopri, Ljubljane a divadlom Fru-Fru v Slovinsku, s Pantomimen theater Köln M. Sládka v Nemecku, či so Slovenskou televíziou.