fbpx

Doma v EÚ – Európska roadshow: diskusia

6. mája 2019
— Hlavná sála

Ide aj o tvoju budúcnosť. Príď sa presvedčiť, že zúčastniť sa volieb do Európskeho parlamentu má zmysel.

V bohatom programe vám predstavíme projekty, ktoré rozvíjajú región, o skvelú zábavu sa postarajú miestni speváci, tanečníci a hudobníci a diskutovať budete môcť so zástupcami európskych inštitúcií.

Tento rok oslávi Slovensko 15. výročie svojho vstupu do Európskej únie. Pri tejto príležitosti pre vás Zastúpenie Európskej komisie spolu s partnermi pripravilo podujatie Doma v EÚ, ktoré sa uskutoční vo vybraných mestách po celom Slovensku. Môžete sa tešiť na skvelú atmosféru a atraktívny kultúrny program pre všetky vekové kategórie.

6. mája 2019 navštívia Trnavu. Na Trojičnom námestí vystúpi v rámci podujatia Doma v EÚ skupina Denis Lacho Band, ale to nie je všetko. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú miestne umelecké súbory zo SZUŠ pri štúdiu Baletu Dušana Nebylu. V rámci sprievodného programu si môžete overiť svoje vedomosti o Európskej únii v kvízoch, zmerať si sily v súťažiach a zapojiť sa do kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ a Európskym kultúrnym dedičstvom.

V stánku Zastúpenia Európskej komisie sa dozviete všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám EÚ ponúka. Nebudú chýbať ani informácie o dobrovoľníctve a Európskom zbore solidarity, ale aj o ďalších možnostiach, ktoré nielen vysokoškolákom ponúka program ERASMUS+.

Celodenný program vyvrcholí diskusiou s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislavom Mikom a zástupcom primátora mesta. Samozrejme bude priestor aj pre otázky verejnosti. Diskusia sa uskutoční v priestoroch KC Malý Berlín na Štefánikovej ulici od 18:00 do 19:00.

Organizátorom podujatia Doma v EÚ je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Partnermi podujatia sú Európsky parlament – Informačná kancelária na Slovensku a MsÚ Trnava.