fbpx

V Malom Berlíne máme už rok vlastnú talk show, v ktorej spájame svet kultúry a športu. Pokračovať budeme aj v apríli, tentoraz to bude kombinácia baletu a hádzanej. Na najnovší Fajront prijali pozvanie Nina Poláková, riaditeľka baletu SND a Lukáš Péchy, reprezentačný hádzanár. Na Fajront vás pozývame už 8. apríla!

Trnavčania aj Netrnavčania sú hosťami pri stretnutiach spájajúcich kultúru a šport v Malom Berlíne. Známejší aj menej známi hostia sa s nami podelia o skúsenosti, milé príhody či o tajomstvá svojej profesie – ale aj o to, čo z nich robí ľudí trnavského typu.
Aprílové vydanie v roku 2024 spojí balet so svetom hádzanej. Pozvanie na fajront do Fajrontu prijala nečakaná kombinácia hostí – oceňovaná riaditeľka baletu SND Nina Poláková a hádzanár Hlohovca a slovenskej reprezentácie Lukáš Péchy.

Nina Poláková
rodáčka z Trnavy, pôsobila ako sólistka Baletu SND aj v Štátnom balete vo Viedni. Získala niekoľko prestížnych medzinárodných ocenení. Začiatkom tohto roka ju prezidentka ocenila štátnym vyznamenaním Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti klasického tanca. Momentálne pôsobí ako riaditeľka Baletu SND.
Lukáš Péchy
to v minulosti skúšal aj s futbalom v trnavskej Lokomotíve a v Modranke, no dnes je definitívne hádzanárom. Ľavý krídelník Hlohovca začínal v žiackom veku v Malom Ríme, v doraste prešiel do Hlohovca, kde hráva aj dnes. Hádzanú si vyskúšal aj v Nemecku, popri športe pracuje aj pre Slovenský zväz hádzanej na oddelení marketingu.

Baletno-hádzanársku taktovku nad večerom opäť prevezme moderátor Andrej Zvolenský.