fbpx

Koncert: Jiří Stivín 40+40 / hosť Beans & Bullets

22. októbra 2022
— Hlavná sála
Vstupné:
— predpredaj: 9 €
— na mieste: 12 €
— študenti, seniori, ZŤP: 6 €
Predaj lístkov: Online predaj

Do Trnavy a Malého Berlína príde jedna z najväčších hudobných legiend česko-slovenského priestoru. Na turné k svojim neskutočným 80. narodeninám sa vydáva svetoznámy flautista Jiří Stivín! Na tomto špeciálnom koncerte mu bude asistovať trnavský hosť. Jiří Stivín sa ku kapele pridá bez akéhokoľvek skúšania a prípravy. Takéto niečo dokážu len tí najväčší majstri. Bude to zážitok!

Koncert zaháji hudobný hosť vlastnými skladbami, pokračovať bude Jiří Stivín svojim približne 30-minútovým setom. Potom sa predstavia spoločne s maestrom – a to bez akejkoľvek prípravy! Takýto koncert sme v Malom Berlíne ešte nemali.

Jiří Stivín
Absolvent Royal Academy of Music, stále aktívny pedagóg a lektor pražského konzervatória ovláda všetky druhy priečnych a zobcových flaut. Jiří Stivín spolupracoval s neskutočným množstvom hudobných telies okrem iného napr. s Virtuosi di Praga, Due Boemi, Slovenským komorným orchestrom, Talichovo kvarteto…Rovnako s mnohými individuálnymi osobnosťami. Okrem interpretácie hudby stredoveku, renesancie a baroka dokáže improvizovať s akýmkoľvek hudobným telesom, čo z neho robí absolútny unikát na hudobnej scéne. Aj vo vysokom veku z neho sála ľahkosť a neskutočná radosť z hrania.

Beans & Bullets
Populárna a stále mladá trnavská štvorica muzikantov pod vedením charizmatického speváka a harmonikára Jakuba Daniša hrá energický blues-rock. Ich vlastné skladby majú nádych progresívneho blues, vyznačujú sa neobvyklými aranžmánmi a čiastočne undergroundovou atmosférou. Rovnako sa v nich vyskytujú prvky funky, southern rocku a hardrocku. V zásobe majú aj prevzaté skladby odeté do zaujímavých podôb. Vystúpenia kapely sa nesú v energickom duchu a nadupanej energii. Bude veľmi zaujímavé pozorovať tento stret generácií.