fbpx

ZRUŠENÉ: JOB SNOV: Len s titulom to nedáš!

13. februára 2020
— Malá sála

Deväť z desiatich HR manažérov sa zhodne, že terajším absolventom niečo chýba. Čo to je a prečo Ti nestačí pracovať len na tom, aby si bol odborník s dobrým titulom? Čo dnes u mladých ľudí najviac hľadajú top firmy a ako tieto zručnosti získať sa dozvieš od Mati a Anežky.

Povinná registrácia prebieha v udalosti na Facebooku.

Anežka Karla študovala právnickú fakultu na Trnavskej univerzite a počas štúdia pracovala v advokátskych kanceláriách. Zároveň sa dva roky venovala vzdelávaniu väzňov v mužskej aj ženskej väznici. Rovnako počas školy viedla 5 rokov herecký súbor ako režisérka. Po ukončení štúdia učila na Základných školách v rámci programu Teach for Slovakia.

Po ukončení programu pôsobila v Kancelárii prezidenta na oddelení regionálnej politiky. Je spoluzakladateľkou iniciatívy #somtu, ktorá vyhrala prezidentský hackathon – Boj proti extrémizmu, a získala cenu MOST- Komunikačný čin roka. Následne pôsobila ako projektová manažérka a riaditeľka Letnej školy Teach for Slovakia. Aktuálne má ročného synčeka a pôsobí ako lektorka Growth mindest v rámci Akadémie riaditeľov.

Martina Magdolen vyštudovala Európske štúdia na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Počas strednej školy sa venovala školskému parlamentu. Počas vysokej školy absolvovala Erasmus+ v Portugalsku. Skúsila si aj stáž na Trnavskom samosprávnom kraji. Po škole sa rozhodla dva roky obetovať práci, ktorá má zmysel a tak v roku 2019 úspešne ukončila dvojročné pôsobenie v programe Teach for Slovakia. Prvý rok učila na základnej škole v Huncovciach, kde je 95 % detí zo sociálne znevýhodneného prostredia a druhý rok pôsobila na Základnej škole v Dúbravke. Po ukončení programu mala ako ambasádorka Teach for Slovakia na starosti Opening Ceremony 2019, event pre vyše 200 podporovateľov Teach for Slovakia z oblasti politiky, biznisu, neziskového a súkromného sektora. Momentálne plánuje ďalej svoju kariéru rozvíjať v oblasti vzdelávania.