fbpx

José González

14. októbra 2022
— Nádvorie
Vstupné:
— prvých 100 ks: 19 €
— ďalších 500 ks: 29 €
— posledných 500 ks: 39 €
Online predaj: MaxiTicket.sk

Na jeseň nás na Nádvorí zahreje výborný švédsky pesničkár José González.

Za sebou má tri sólové albumy, no José González počas svojej kariéry už zaplnil veľké koncertné haly od Sydney po Tallin. Za svoje predchádzajúce albumy získal platinové platne vo Veľkej Británii a vo svojej švédskej domovine a zlaté platne v Austrálii a na Novom Zélande. Jeho príjemné piesne ponúkli komfort miliónom ľudí, keď sa svet uzatváral do svojich domov, vďaka čomu ešte nikdy nebol na streamingových službách taký populárny ako práve teraz. Príďte si vychutnať jeho piesne na jediný slovenský koncert u nás na krásnom Nádvorí pod platanmi!

Okrem známych piesní José predstaví svoj dlho očakávaný štvrtý album Local Valley, ktorý pripomína, aká veľká sila sa skrýva za jeho skromným zovňajškom a nenápadne príťažlivých piesňach. Prvýkrát na tomto albume využíva všetky tri jazyky, ktorými hovorí a nachádza tak nové spojenie so svojimi koreňmi. Pôvodom Argentínčan vás v španielčine prevedie slnkom zaliatymi plážami až po uvoľnené a intímne piesne, v ktorých ukáže svoje pôsobivé gitarové schopnosti.

 

Na koncerte si užijete Josého návrat k začiatkom, jeho typické melodické a rytmické piesne sú popretkávané výrazným spevom pesničkára, ktorý sa nechal inšpirovať hudbou sveta od južnej Ameriky až po Afriku. Je to poloha, v ktorej sa cíti mimoriadne pohodlne a diváci si ju určite naplno užijú v príjemnej atmosfére jesenného večera.