fbpx

Kathrin Hartmann: Môj zelený pes

23. októbra 2023
— Hlavná sála

Vieme všetko o starostlivosti o našich maznáčikov?

Nemecká autorka Kathrin Hartmann je známa ako odborníčka na ekologické témy a greenwashing. Tentoraz napísala knižku o psíkoch a ekologickom staraní sa o našich malých priateľov. Autorka do svojej pútavej a živo napísanej knihy zapracovala vlastné skúsenosti, zážitky zo psích výbehov, z výcviku, ale aj z ciest do Rumunska a Grécka, kde prišla na koreň biede mno­hých pouličných psov. Venuje sa zvieratám z množiarní a útulkov, ktoré si so sebou nesú mnohé traumy aj zdravotné problémy.

Jej nová kniha Môj zelený pes rozpráva aj o tom, aký obohacujúci môže byť život so psom. Hľadá v nej odpovede na otázky, ktoré si kladie čoraz viac majiteľov psov: Aké miesto v našej spoločnosti venujeme tvorovi, ktorý je našou spriaznenou dušou? Ako môže náš spoločný život so psami zlepšiť vzťah medzi ľuďmi a zvieratami? Čo sa môžeme naučiť od psov v súvislosti s dobrým sociálnym a solidárnym spolunažívaním? Inými slovami: Ako sa dá so psom zachrániť svet?

🐾 Na písanie knižky ju inšpiroval jej vlastný psík, ktorý spolu s ňou pricestuje aj do Trnavy!

Moderuje Michal Hvorecký.

Kathrin Hartmann
sa narodila roku 1972 v Ulme. Vo Frankfurte vyštudovala dejiny umenia, filozofiu a škandinavistiku. Novinársku kariéru začala v novinách Frankfurter Rundschau. Potom pôsobila v časopise Neon. V roku 2012 vzbudila celospoločenskú diskusiu jej kniha o novej chudobe v Nemecku. Kniha Zelené klamstvo z roku 2018 mala veľký úspech a autorka ju aj sfilmovala v spolupráci s režisérom Wernerom Bootem. Dokument sa viackrát premietal aj na festivale Jeden svet. Kathrin Hartmann žije a pracuje v Mníchove. Pravidelne píše pre známy denník Süddeutsche Zeitung.

Návšteva Kathrin Hartmann sa koná s podporou Goethe-Institut v Bratislave, vydavateľstva Premedia a Nádacie Volkswagen Slovakia.