fbpx

KineDok: Flákač

16. novembra 2016
— Berliner DKP

V spolupráci s projektom KineDok uvádzame dokumentárny film:

Flákač
Drifter/ r. Gábor Hörcher / Maďarsko / 2014 / 72 min.
pôvodné znenie + SK titulky

Intímny portrét rebelujúceho teenagera, ktorý chce za každú cenu súťažiť v miestnej rallye, a to bez funkčného auta či vodičáku. Nevšíma si výčitky rodičov a berie osud do vlastných rúk.

Ricsi je mladý rebel. Žije na hrane a neustále priťahuje jeden problém za druhým. Šoférovanie bez vodičského preukazu, krádeže a útek pred políciou sú len časťou z jeho každodennej rutiny, ktorou prináša rodičov do zúfalstva. Ricsi nevyhovuje očakávaniam svojho príživníckeho otca.  Nakoniec, kde bol, keď ho Ricsi potreboval najviac? Drifter je portrétom výnimočného mladíka, ktorý vzal život do vlastných rúk a bojuje s nepriazňami svojho osudu.

KineDok je novou medzinárodnou komunitou a jedinečnou platformou pre filmové kluby a spôsob alternatívnej distribúcie, spájajúcou priaznivcov a tvorcov kratívnej dokumentaristiky. V roku 2016 sa bude premietať 15 dokumentov zo západnej a strednej Európy na viac ako 20-tich miestach v každej zo zúčastnených krajín: Česká republika, Slovensko, Norsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Chorvátsko. Formou zdieľanej skúsenosti, ktorá prekračuje tradičné hranice kina, KineDok oslovuje lokálne kluby, kaviarne, galérie atď. a pozýva vás nielen pozrieť si filmy na veľkom plátne, ale aj stretnúť sa s tvorcami alebo protagonistami filmov v neformálnom prostredí a diskutovať spolu s nimi pri káve alebo drinku. Ďalšie info nájdete na kinedok.net.