fbpx

Kino: Be2Can: Chľast

6. decembra 2020
— Hlavná sála

Kiná sú otvorené, o najzaujímavejšie európske filmy nás tak pandémia nepripraví. V decembri sa do Malého Berlína vráti prehliadka Be2Can.

Vybrali sme v nej pre vás kvarteto filmov bodujúcich na festivaloch Benátkach, Berlíne a Cannes. Filmové predstavenia sú nateraz povolené, s polovičnou kapacitou sály. Nenechajte si ujsť jednu z posledných príležitostí v tomto roku užiť si atmosféru kina. Nechajte sa pozvať na opitú jazdu s Madsom Mikkelsenom. Dánsky film rozpráva príbeh kvarteta stredoškolských učiteľov, ktorých zaujala teória, o tom, že ak si udržia správnu hladinu alkoholu v krvi, otvoria sa im nevídané obzory.

Chľast

Thomas Vinterberg / DN / 2020 / 117 min / ČT

Štyria prácou unavení stredoškolskí učitelia sa odhodlajú k experimentu, pri ktorom celá deň popíjajú. Ak dokázal Churchill vyhrať 2. svetovú vojnu v alkoholovom opojení, mohol by podobný recept zafungovať aj na zlepšenie ich životov. Prvotné výsledky sú povzbudivé a z uleteného nápadu je razom akademický výskum. Ako táto uletená teória zmení životy protagonistov prezradí dánsky film Chľast.