fbpx

KINO: Uteč

11. marca 2018
— Hlavná sála

V nedeľnom kine v Malom Berlíne uvádzame nový triler s Joaquinom Phoenixom a horor nominovaný na Oscara:

Uteč

(Get Out) – Jordan Peele / USA / 2017 / 103 min / ČT

Čo na tom, že Rose (Allison Williams) je biela ako stena a Chris (Daniel Kaluuya) čierny ako noc? Žijeme predsa v 21. storočí, keď je boj proti rasovej neznášanlivosti už dávno dobojovaný, a na zmiešané páry sa cez prsty nepozeráme. Minimálne Roseini rodičia Missy a Dean sú na Chrisa od prvého momentu nesmierne milí. Vadí im snáď len to, že si priateľ ich dcéry občas zapáli, ale to s farbou kože predsa nesúvisí. Psychologička Missy dokonca Chrisovi ponúkne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocou hypnózy. Bol by to raj na Zemi, keby sa dvaja miestni zamestnanci čiernej pleti nesprávali tak zvláštne… A keby sa zvláštne neprejavoval aj ďalší muž čiernej pleti, ktorý behom víkendu dorazí na návštevu. Náznakov, že všetko nie je úplne v poriadku, postupne pribúda, a Chris sa rozhodne vziať nohy na ramená. To, čo nasleduje, prekoná jeho najtemnejšie nočné mory a všetkým divákom v kinosále pripraví nečakaný a nezabudnuteľný zážitok.

Malý Berlín presents up-and-coming thriller with Joaquin Phoenix and an Oscar awarded horror (best original screenplay), Get out:

entry / 3 € per film

Get Out
Jordan Peele / USA / 2017 / 103 min / EN, CZ subtitles

When Chris (Daniel Kaluuya), a young African-American man, visits his white girlfriend’s (Allison Williams) family estate, he becomes ensnared in the more sinister, real reason for the invitation. At first, Chris reads the family’s overly accommodating behavior as nervous attempts to deal with their daughter’s interracial relationship, but as the weekend progresses, a series of increasingly disturbing discoveries lead him to a truth that he could have never imagined. This speculative thriller from Blumhouse (producers of The Visit, Insidious series and The Gift) and the mind of Jordan Peele (Key & Peele) is equal parts gripping thriller and provocative commentary.

Mediálni partneri: CinemaView.sk, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.