fbpx

Knižná revue s Danielom Pastirčákom

6. apríla 2018
— Hlavná sála

Kníhkupec Pero Le Kvet pravidelne zostavuje výber toho najzaujímavejšieho, čo dorazilo na pulty našich kníhkupectiev. Prináša rozhovory o súčasnej literatúre so zaujímavým hosťom. O
obľúbených knihách slovenskej a svetovej literatúry sa bude tentoraz rozprávať s DANIELOM PASTIRČÁKOM.

Aprílové vydanie bude tak trochu špeciálne. Konať sa bude v rámci verejného otvorenia Nádvoria. Celý program otváracieho festivalu nájdete v udalosti Otvárame Nádvorie na sociálnej sieti Facebook.

Daniel Pastirčák / je autorom diel plných poetiky, mystickosti a spirituality. Vo svojej tvorbe sa zaoberá témami lásky, večnosti, úvahami o zmysle a slobode ľudskej existencie či umeleckej autenticite. Prvotné verše, prózy a eseje publikoval na prelome 80. a 90. rokov v časopisoch ako Tvorba a Slovenské pohľady, neskôr v Romboide a Mostoch. Knižne debutoval súborom meditatívnych rozprávok Damianova rieka (1993). Je autorom básnických diel ako Tehilim (1997), V (2012) a iné. Jeho najnovším dielom sú eseje inšpirované významným poľským režisérom a scenáristom Krzysztofom Kieślowským – Dekalóg podľa Kieślowského (2018). Tá je súborom esejí o desiatich prikázaniach, v ktorých autor hľadá význam a miesto aj v súčasnom uvažovaní. Okrem literatúry sa venuje aj tvorbe pre divadlo, ako napríklad preložil hru od T. S. Eliota Cocktail Party a iné.

Podujatie finančne podporilo Nádvorie a Mesto Trnava v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.