fbpx

Koncert: Ildikó Kali a Jannis Moras

22. marca 2024
— Hlavná sála

Pozývame Vás na koncert úspešnej trnavskej etno-šansonierky Ildikó Kali a gréckeho muzikanta Jannisa Morasa.

Ildikó Kali je speváčka a hudobníčka známa nielen trnavskému publiku. Okrem iného jej tvorba zarezonovala vďaka albumu Zlatá panna, ktorý bol nominovaný na Radio Head Awards v kategórii World music/Folk za rok 2021.

Jej skladby sú nasadené vo svetových hudobných rebríčkoch a úspešne reprezentujú slovenskú World music. Na koncerte, ktorý odohrá v Malom Berlíne, odznejú piesne využívajúce široké spektrum rytmických podkladov, hudobných gitarových slučiek a hlasové vokály, ktoré ústia do originálnej výpovede.
Speváčka výsledné skladby charakterizuje ako etnošansóny a to preto, lebo sa inšpiruje tradičnou hudbou rôznych etník a fascinujú ju balady, legendy, básne. Toto osobité spojenie prináša poslucháčom pôžitok z hudby slov a rytmických viet, verlainovské
„de la musique avant toute chose“.

Jannis Moras
je grécky muzikant narodený v Českej Republike, kde sa už 17 rokov v rôznych formách venuje výhradne gréckej hudbe. Poznať ho môžete napríklad z kapiel Anatoli, I Parea alebo Jannis Moras & Banda.
Aktuálny sólový projekt predstavuje prierez súčasným gréckym hudobným štýlom zvaným entechno, ktorý spája prvky niekoľkých žánrov, a to predovšetkým world music, ethna, folku, rocku a popu.
Ide o takzvanú one man band show, takže muzikant vytvára všetky zvuky pomocou gitár, hlasu, efektov a elektroniky sám.