fbpx

Koncert online: Ľuba Dušaničová

16. apríla 2020
— Online

V čase šírenia epidémie a obmedzení vychádzania sme pre vás na spríjemnenie večerov pripravili sériu koncertov umelcov z nášho regiónu.

Hudobníci odohrajú svoje sety u nás v Malom Berlíne a my vám ich budeme streamovať. Virtuálne budete vy u nás a my s hudbou u vás doma.

Ľuba Dušaničová je herečka nitrianskeho Nového divadla, príležitostná pesničkárka, organizátorka festivalu nezávislých divadiel SCENA a matka troch synov bývajúca v Zelenči. Trnavčania ju môžu poznať aj z protestov Za Jána a Martinu, ktoré sprevádzala svojimi piesňami.

Projekt Poetkine slzy uviedla doteraz v Nitre, Trnave i v rodnom Liesku na Orave. Spolupracuje na ňom s Marekom Antalom a Jurom Rudíkom. „Keď sa ma niečo výrazne dotkne, či už pozitívne alebo negatívne, musím sa z toho ,vypísať‘“ – hovorí Ľuba o svojej tvorbe. Texty piesní začali vznikať na podnet partnerského života, nahliadnutím do svojho vnútorného ja, neskôr nimi reagovala aj na spoločenské témy a udalosti. Témami sú láska, romantika, sloboda, životná filozofia či spravodlivosť. Žánrovo možno jej hudbu zaradiť do folku s prvkami šansónu.

Koncert budeme streamovať na facebookovej stránke Malého Berlína.