fbpx

Konzert: Author & Punisher, Nadja, Lingua Ignota

26. apríla 2019
— Hlavná sála

Tristan Shone, stojaci za projektom Author & Punisher, ako strojný inžinier tvorí „zvláštnu odnož doom metalu“ (Wired Magazine), hraného na vlastnoručne vyrobených nástrojoch („Drone Machines“).

OZNAM: Lingua Ignota síce príde do Trnavy, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nevystúpi pre svoj zdravotný stav. Na jednom z predchádzajúcich koncertov na turné sa zranila a stratila hlas. Je nám to veľmi ľúto. Vstupné na mieste upravujeme z pôvodných 12 eur na 10. Ďakujeme za pochopenie.

Na jeho koncertoch splýva človek so strojmi. Pitchfork ho označil za „bezprostredného, no záhadného“ a Stereogum píše o jeho „mrazivej, nerozoznateľnej forme“. V r. 2018 Author & Punisher vydal šiesty album Beastland, debut na slávnom Relapse Records. Robotické experimentovanie v industrial metale, noise, doom a drone pripomína Nine Inch Nails skrížených s Godflesh.

web: www.tristanshone.com
bc: authorandpunisher.bandcamp.com
ig: www.instagram.com/authorandpunisher

Nadja je duo multiinštrumentalistu Aidana Bakera a basáčky Leah Buckareff, aktívne od r. 2005. Považujú sa za jedných z pôvodcov žánru ‚drone doom‘ alebo ‚metalgaze‘ — tvrdej atmosferickej hudby, ktorá kombinuje temnotu a hlasitosť doom metalu a industrialu so štruktúrami a melodikou shoegaze a ambientnej/elektronickej hudby. NADJA vydala množstvo albumov na rôznych undergroundových labeloch a na turné pochodila Európu, Japonsko, Rusko, Austráliu/Nový Zéland a Severnú a Južnú Ameriku.

web: www.nadjaluv.ca
bc: nadja.bandcamp.com

Mnohostranná umelkyňa Kristin Hayter účinkuje pod menom Lingua Ignota. Jej hudba na svojskom pomedzí žánrov zahŕňa prvky power electronics, death industrialu a black metalu popri barokovej klasike, minimalizme a folku. Zažila násilný vzťah aj anorexiu, preto používa svoj hlas a hudbu ako formu na vyjadrenie hnevu, pomsty a odvahy spôsobom prirovnávaným k Diamande Galas.

web: kristinhayter.com
bc: linguaignota.bandcamp.com
ig: www.instagram.com/lingua_ignota

Predpredaj na MaxiTicket.sk.

Z verejných zdrojov podujatie podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Mediálni partneri: Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavské rádio.