fbpx

Longital Suita

13. októbra 2018
— Hlavná sála

Longital Suita je spojenie kapely Longital so sláčikovým kvartetom. Projekt vznikol v roku 2015 pre festival Konvergencie pri príležitosti pätnásťročného pôsobenia skupiny, ktorá má na konte dvanásť radových albumov a za sebou tisícku koncertov v dvanástich krajinách Európy, USA a Kanade.

Po úspešnej koncertnej premiére Longital Suity zachytenej na rovnomennom albume a nadšených reakciách sa zostava rozhodla pokračovať vo výnimočných koncertoch a odohrala koncertné turné na Slovensku a v Čechách. Vystúpenie Longital Suity na Pohode 2016 bolo jedným z vrcholov festivalu. Pre Radio Head Awards Festival 2017 vo vypredanej veľkej Koncertnej sále Slovenského Rozhlasu bol koncertný program Suity obohatený o premiéru troch nových skladieb.

Turné Longital Suita 2018 prinesie tento divotvorný a živelný koncert s rozšíreným repertoárom do vybraných sál na Slovensku, medzi inými aj do Trnavy.

Album Longital Suita, Slnko Records 2016 nájdete na webovej stránke www.slnkorecords.sk/longital/longital-suita

Predpredaj prebieha na MaxiTicket.sk.

Longital Suitu charakterizuje päť slov: radosť, sebavedomie, odvaha, divokosť a temperament. Ide o zomknutý celok siedmych rovnocenných osobností, medzi ktorými funguje správna chémia, muzikantský rešpekt a priateľstvo.

Pôvodnú longitálsku zostavu Shina (spev, basgitara, slák), Dano Salontay (gitary, slák, vokály) a Marián Slávka (bicie, piano) dopĺňa a vyvažuje energické kvarteto v zložení Fero Ferienčík (husle), Milan Adamec (husle), Slavo Solovic (viola) a Matej Tkáč (violončelo).

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Mediálni partneri: Mesto Trnava, Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, MY Trnava, Trnavsko.sk a Trnavské Rádio.