fbpx

Longital

18. novembra 2017
— Synagóga

Po šiestich rokoch sa Longital vracia do Trnavy.

Longital /
Longital je trio, ktoré tvorí Daniel Salontay a Shina – hudobní svetobežníci z kopca nad Dunajom, ktorý sa kedysi volal Longital – a Marián Slávka, bubeník a klavirista, ktorý sa k ním vrátil po rokoch.

Kozmopolitný názov korešponduje so životom umeleckej a životnej dvojice. Pravdepodobne najrozcestovanejšia slovenská skupina hrala až v dvanástich krajinách Európy, v Amerike a Kanade. Ich piesne sú výlučne v slovenčine, osobné texty vytvárajú na hudobnom pozadí nevšedné emócie a príbehy, akoby z vlastného vesmíru. Shinin charizmatický spev, hlboké basové linky hrané slákom a výrazná pódiová prezentácia sú vyvažované Danovou divokou hrou na akustickej gitare vo všetkých možných polohách od jemných minimalistických verklíkov, jazzových prvkov až po nespútané zvukové steny. Ženský a mužský vokál sa prepletajú, chvíľu znejú spolu, chvíľami každý za seba.

Hudba Longital je plná prekvapení a dynamických zvratov. Autorská dvojica prešla niekoľkými žánrovými obdobiami a po rokoch experimentovania s elektronikou v 2012 Longital odkladajú technológie a prichádzajú s akustickým koncertným programom.

Longital patrí medzi stálice slovenskej nezávislej scény, má na konte deväť albumov a dve hudobné ceny. Po viac ako šestich rokoch sa kapela vráti aj do Trnavy, odkiaľ Daniel Salontay pochádza, a na koncerte predstaví svoj najnovší album Divoko.

web: www.longital.com
fb: www.facebook.com/longital
Soundcloud: soundcloud.com/longital
video : youtube.com/longital

Predpredaj /
Predpredaj prebieha zatiaľ elektronicky na portáli Ticketportal.sk. Limitovaný počet 50 ks vstupeniek si môžete zakúpiť aj v Turistickom informačnom centre (Mestská veža).

V rámci projektu Malý Berlín 2017 z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia.
Mediálni partneri: Mesto Trnava, trnava-live.sk, Trnavský Hlas.