fbpx

Nové divadlo: Slovensko v obrazoch

16. apríla 2019
— Hlavná sála

Inscenácia na motívy štyroch Švantnerovych poviedok.

Príďte sa pozrieť na to, ktorá suka je dobrá, ako sedliak až k smrti rodnú hrudu miluje, prečo je ľudská hra vždy taká nebezpečná a čo sa stane s Piargami, keď sa v nich diabol narodí. Hra je o Švantnerovom obraze Slovenska a nielen o ňom. Vhodné pre divákov od 15 rokov.

dramatizácia: Šimon Spišák, Veronika Gabčíková
koncept: Šimon Spišák, Veronika Gabčíková
dramaturgia: Veronika Gabčíková
scénické riešenie inscenácie a kostýmy: Karel Czech
réžia: Šimon Spišák
hrajú: Ľubomíra Dušaničová, Agáta Spišáková, Miloš Kusenda, Ivan Martinka

Predpredaj na MaxiTicket.sk.

Nové divadlo v Nitre vzniklo v máji 2016 z dramaturga, režiséra, scénického výtvarníka a piatich herečiek, dlhoročných a signifikantných umeleckých osobností Starého divadla Karola Spišáka v Nitre.

Za svoju činnosť bolo Nové divadlo ohodnotené troma nomináciami na ceny Dosky – Lucia Korená za najlepší ženský herecký výkon, Šimon Spišák za najlepšiu réžiu a Nové divadlo za najlepšiu inscenáciu – Anna Franková. Vo finále získala cenu Dosky za rok 2017 Lucia Korená za najlepší ženský herecký výkon. Za inscenáciu Kúpalisko získalo Nové divadlo cenu Zlatého gunára v oblasti divadla a kabaretu.

Predstavenie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.