fbpx

O zvuku inak: Hlas okolo nás

16. marca 2019
— Hlavná sála

Hlas ako komunikačný prostriedok, hlas ako nástroj, hlas ako materiál, hlas ako stimulácia.

Tento workshop je určený pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť zopár vecí o ľudskom hlase z pohľadov, ktoré sa často nespomínajú. V rámci tohto workshopu sa dozvieme to, čo sa stane, keď nad ľudským hlasom v kinematografii začneme premýšľať ako nad materiálom (a ako sa to dá využiť), prečo je vlastne také fascinujúce ASMR a ako využitie binaurálneho zvuku posunúť na ďalšiu úroveň.

Ako vlastne kvalitne nahrať ľudský hlas aj v domácich podmienkach a ako využiť voľne dostupné prostriedky (napríklad VST pluginy) na to, aby sme bez problémov v priebehu pár sekúnd zo seba vytvorili démona, škriatka či mimozemsky znejúci syntetizátor? Bude sa aj rozprávať, ale aj nahrávať a upravovať v programe Ableton Live.

registrácia: Aby bol workshop čo najpraktickejší, jeho kapacita je 12 miest. Ak sa chcete zúčastniť, napíšte nám e-mail na adresu workshop(zavináč)malyberlin.sk.

voľné miesta / 0

Mgr. Tomáš Farkaš, PhD. je absolvent trnavskej FMK UCM, kde od roku 2008v súčasnosti pôsobí ako odborný asistent. Odborne sa venuje hudbe ako komunikačnému nástroju vo filme, jej funkciám a efektom na divákov, ale aj v širšom spoločenskom kontexte. Pod menom Cloudsform vydáva vlastnú minimalistickú ambientnú hudbu, ovplyvnenú nahrávkami zvukov prírody.

Realizáciu podujatia z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavsko, Trnavské Rádio.