fbpx

Očúvadlo: Best of 2016

21. februára 2017
— Berliner DKP

Je pravda, že v minulom roku sme oplakali celú plejádu slávnych hudobníkov. Poďme sa však venovať tomu, čo nám rok 2016 dal, nie tomu, čo nám zobral. Originálnu, inšpiratívnu, nekompromisnú, zásadnú, silnú, skrátka tú najlepšiu novú hudbu predstavia naši hostia, hudobná publicisti Michaela Kučová a Oliver Rehák.

Michaela Kučová/ Písala alebo píše o hudbe, festivaloch, výtvarnom umení a iných kultúrnych veciach v rôznych periodikách ako SME, Denník N, Pravda, Vlna, Inspire a na stránkach muzikus.cz, hudba.sk, beehy.pe. Koordinuje a podieľa sa na dramaturgii bratislavskej PechaKucha Night, je zakladateľkou newslettera pre ženy Kurník, projektovou manažérkou v Nadácii otvorenej spoločnosti. Venuje sa aj ďalším prevažne kultúrnym podujatiam a projektom (Soyart, Cena Oskára Čepana, Kulturisti…).

Oliver Rehák/ Vyštudoval muzikológiu, písal pre Domino fórum a Hospodárske noviny, v rokoch 2003-2014 bol redaktorom a vedúcim oddelenia kultúry v SME, v súčasnosti editor kultúry v Denníku N. Spoluzakladal časopis o kultúre a umení 3/4 revue a Atrakt Art, združenie pre aktuálne umenie a kultúru. Organizátor a kurátor hudobných a multimediálnych eventov (festivaly Next, Multiplace, množstvo menších akcií v A4), producent nahrávok experimentálnej hudby. Člen zoskupení Regale (voľné pokračovanie kapely Lunárne legendy), Etnoise Orchestra, Voice Over Noise, vyskytol sa aj v projektoch ako Wladimir Image, Musica falsa et ficta, Frutti di Mare.

Podujatie je realizované s finančnou podporu Nadácie ESET.