fbpx

Online koncert: Hypianosis

5. decembra 2020
— Online

Koncert dua súčasnej komprovizovanej hudby, na ktorom zaznejú skladby Milana Adamčiaka, Mariána Vargu, Jula Fujaka a spoločné improvizácie spojené formou „divadla hudby“ s prezentáciou nového hudobného projektu Jula Fujaka kaleidoSONICope! (Hevhetia 2020) HYPIANOSIS.

Julo Fujak – klávesy, bicie, basgitara, zvukové hračky
Martina Janegová – klavír a zvukové objekty

Špeciálnym hosťom koncertu bude gitarista Miloš Železňák.

Program koncertu:
Milan Adamčiak: Transfigurazioni
Milan Adamčiak: Hudba pre strunové a bicie nástroje
Milan Adamčiak: Mobilná partitúra pre popolušku
Marián Varga (arr. Július Fujak): Žltá ľalia
Marián Varga – Július Fujak: Duo II. – Žltá ľalia: pre dve klaviatúry
Július Fujak – Martina Janegová: Hyp(ia)nóza / Hyp(ia)nosis – Part I., Part II. Part III.

Július Fujak
Skladateľ nekonvenčnej hudby, hudobník a estetik, autor viacerých knižných publikácií o estetike súčasnej hudby a postmoderného umenia. Okrem aktívnej vedeckej, pedagogickej, skladateľskej a interpretačnej činnosti spolupracuje na rôznych projektoch intermediálneho charakteru a bol organizátorom medzinárodného cyklu súčasnej nekonvenčenej hudby Hermovo ucho, neskôr PostmutArt. Jeho hudobná diskografia obsahuje viac než dvadsať titulov pôvodnej hudby vydaných v našich, ale i zahraničných vydavateľstvách.

Martina Janegová
Klaviristka, performerka a hudobná pedagogička. Orientuje sa na súčasnú hudbu s dôrazom na minimal music. Vo svojich experimentálnych projektoch využíva rozšírené klavírne techniky, elektroniku, či hru na violončele a objektoch. Hrala s VENI Academy, Elementum ensemble, dnes hráva v improvizačnom duu HYP(IA)NOSIS, v zoskupení DIS IS MARKTĒTA a tvorí hudbu do školských divadelných predstavení. Venuje sa aj workshopom pre deti rôzneho hudobného charakteru pod súhrnným názvom Zvukotinky.

Koncert HYPIANOSIS je prvým dielom našej novej série unMUTE, ktorou chceme pravidelne prinášať do Trnavy koncerty novej a experimentálnej hudby.