fbpx

Online: Literárny večer s Pavlom Tomašovičom

27. októbra 2020
— Online

Užite si online prenos o literatúre a dobrých knihách z pohodlia vášho domova. Večer bude viesť Pero Le Kvet a jeho hosťom bude Pavol Tomašovič. Aká kniha ho naposledy zaujala? Čo čítal počas karantény a na čo sa chystá počas jesene a o mnohom inom.

Pavol Tomašovič
Publicista, novinár, člen Spolku slovenských spisovateľov a Slovenského syndikátu novinárov. Momentálne pôsobí na poste riaditeľa Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave. Debutoval románom Nič v krajine nikoho (2007), za ktorý získal ocenenie Debut roka v Knižnej revue. Ďalej vydal zbierky poviedok Bezčasie (2010), Presahy (2013) a literárne eseje Mosty ponad čas (2016).
Okrem toho publikuje úvahy na aktuálne spoločenské, kultúrne i politické témy vo viacerých slovenských periodikách. Publikovaných má viac ako 200 autorských či odborných príspevkov (Domino fórum, Fórum, Listy, Slovenské pohľady, Literárny týždenník, Sme a ďalšie).
Podieľal sa na tvorbe viacerých kníh a publikácií (Knihy Michala Želiara Lošonského, Dejiny Trnavy I). Je predsedom Klubu priateľov Trnavy, predsedom trnavskej odbočky Spolku slovenských spisovateľov, pričom zorganizoval desiatky kultúrnych podujatí, literárnych stretnutí a prezentácií literatúry (Na západnom krídle múzy, Adventný večer, Trnavská poetika, Včera, dnes a…)