Online workshop: Linoryt – tlač z výšky

  • 12. december 2020
  • — 13:00 — Online
  • Vstupné:
  • — vstupné: 10 €:
Predaj vstupeniek: online nákup

Posledný online workshop v tomto roku bude venovaný tlači z výšky. Pod túto tlač radíme aj linoryt. Technikou vás prevedie skúsená ilustrátorka a grafička Hedviga Gutierrez. Pod jej vedením si vytvoríte jedinečné tlače či už na papier alebo textil.

VSTUPENKA: 10€
KAPACITA: 6 ľudí

Potrebná REZERVÁCIA kúpou vstupenky a REGISTRÁCIA na rezervacie@malyberlin.sk

⚠ Pomôcky potrebné pre realizáciu tlače si po zakúpení vstupenky a registrácie môžete vyzdvihnúť počas dňa v Malom Berlíne
⚠ Workshop prebehne online cez aplikáciu ZOOM

Hedviga Gutierrez
Je ilustrátorkou, ktorá nedávno absolvovala ateliér knižnej ilustrácie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa predovšetkým knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti. Svoju tvorbu stavia na digitálnej ilustrácii. Rada experimentuje, pracuje s digitálnou kolážou, ale aj vektorovou grafikou.
V tomto roku vytvorila maľbu na písmene T v #TRNAVA na Hlavnej ulici. V novovzniknutom Risoto Design na Nádvorí vytvorila risografiu a ilustráciu „Homeoffice-áčka“. Hedviga získala za svoje knižné ilustrácie aj niekoľko ocenení napríklad o najkrajšiu knihu Slovenska Baba Jaga za rok 2018. V spolupráci s Čiernymi dierami vytvorili risografiu Zehnhaus a pre Agentúru TRIAD vytvorila VÚB banke ilustrácie na tému finančný horoskop. Neunikla jej ani spolupráca na animovanom seriáli Lili a Lolo pre Curaprox Slovensko v roku 2019-2020.
Jej ilustrácie zdobia aj titulky Denníka N. Ilustrovala napríklad titulnú stranu tlačenej formy Denníka N: Čaputová či Šefčovič alebo Boris Kollár: Robíte z komára somára a mnoho iných.