fbpx

Online workshop: Telo zapojené_ body plugged in

14. novembra 2020
— Online

Workshop je určený choreografom, tanečníkom a hudobníkom s presahom do performancie. Povedie ho dvojica lektorov Katarína Brestovanská a Martin Kosorín.

V čom je špecifický prístup k interaktívnej inštalácii a k vytváraniu vlastnej choreografie pre, s alebo v rámci inštalácie?
Workshop vám pomôže sa zorientovať v základných hudobných kategóriách, ktoré budete priamo aplikovať na pohybovú alebo tanečnú sekvenciu, skóre a/alebo choreografiu. Váš vlastný pohyb budú lektori spoluobohacovať o prvky performancie a práce s objektom. Workshop vzišiel z práce na výskume „Tvoríme zvuk pohybom“ a predstavení „DUAL.“

 • Program:
  krátke intro k výskumu „Tvoríme Zvuk Pohybom“ s ukážkami
  spoločný warm-up
  základné kategórie na prácu s pohybom (tempo, metrum, rytmus, dynamika, agogika)
  individuálna versus skupinová práca
  dostanete zadania, ktoré budete spracovávať sami a následne konzultovať s lektormi
  spoločné ukážky

Pre účasť na workshope je potrebná registrácia na: rezervacie(zavináč)malyberlin.sk
Workshop bude prebiehať cez aplikáciu ZOOM. Taktiež je potrebné si stiahnuť aplikáciu Soundbrenner alebo inú aplikáciu s metronómom, resp. mať klasický metronóm.

Katarína Brestovanská
Tanečníčka a choreografka, ktorej tvorba tkvie v úzkom spojení kompozície tanca, performancie a hudby. Vytvorila niekoľko
autorských predstavení. Dielo DUAL (2017) bolo pre ňu prelomovým, ktoré ukotvilo jej smerovanie. Taktiež bolo prezentované v medzinárodnom kontexte, na festivaloch a divadlách v Turecku, Česku, Poľsku, Rakúsku, Čile. Vyslúžilo si ocenenie za Najinovatívnejšie predstavenie medzinárodného festivalu Fintdaz v Čile, spolu s ocenením za Prínos k rozvoju umeleckých a kultúrnych hodnôt v oblasti súčasného umenia. Spolupracuje s nemeckým tanečným zoskupením MichaelDouglas Kollektiv, islandským divadelným zoskupením Spindrift Theatre a inovátorkou tanečného umenia Danou Caspersen/USA. Založila a vedie občianske združenie Nový Priestor, o.z. Aktuálne sa venuje výskumu hudboného diela J.S.Bacha a jeho rozpriestranenia do tanečnej performancie. Spolu s hudobníkom Martinom Kosorínom vedú workshopy.

Martin Kosorín
Je absolventom STU v odbore Robotika. V hudbe sa zaujíma o experimentálne prístupy, improvizáciu a interaktívne prepojenie rôznych médií. Rád používa moderné technológie. Hrá na gitary, syntetizátory venuje sa zvukovému dizajnu a field recordingu. Je členom zoskupenia Zoo And Aquarium, ktoré sa zameriava na elektronickú experimentálnu hudbu. S Katarínou Brestovanskou spolupracoval na predstaveniach Genuine Transformers (2014) a DUAL (2017).