fbpx

Open Mic vol. 3

27. júla 2022
— Nádvorie
Vstupné:
— zdarma

Toto leto sme sa opäť rozhodli dať priestor kapelám či hudobníkom s chuťou a odvahou ukázať svoju tvorbu. Koncertný formát Open mic „otvorený mikrofón“ sa na Nádvorí bude konať hneď dvakrát.

Pódium Nádvoria patrí toto leto nielen profesionálnym umelcom, ale aj neznámym odvážlivcom, ktorí na ňom odprezentujú svoju vlastnú tvorbu.

Vystúpia:

Stolen Street | alternative, indie rock
Mladá trnavská hudobná skupina, ktorá sa zrodila z priateľstva z mladosti v zatuchnutých pivniciach a undergroundových baroch. Mladí hudobníci naskočili na vlnu alternatívnej hudby, no žánrovo by ste ich ale zaradili pravdepodobne k indie.

Nagy & Beni (čítaj naďabení) | asociálny realizmus, lo-fi, psych-folk
Vznikli v roku 2016 v Trnave pôvodne ako rocková zostava. Ich hudba spájala prvky hard rocku, psychedélie, českého undergroundu a punku. Za dva roky fungovania sa dostali napríklad na garážový stage festivalu Pohoda 2018. Po odchode bubeníka sa ustálili v trojčlennom zložení a prešli na akustické nástroje. Novšia tvorba tak vychádza skôr z folkových než rockových vzorov. Prerod kapely prebiehal v mesiacoch pred začiatkom pandémie, ktorá ich tak ako mnohých ďalších odrezala od koncertných možností.

Stanislav Šulko | textár a hudobník
Jeho piesne sú o živote, radosti a smútku. Vyrastal s hudbou, ale nepovažuje sa za hudobníka. Na gitare ho naučil hrať brat. Piesne začal písať, lebo chcel svetu niečo povedať. Postupne sa piesne začali pýtať na svet samé.

Standard Komrades | folk-rocková skupina 
Hlohovské zoskupenie vzniklo v roku 2012 okolo hudobníka a textára Stana „Standarda“ Kamenčíka a gitaristu Julesa, ku ktorým sa pridali traja bratia: Jano (klávesy), Peter (basgitara) a Martin (bicie). Pre ich tvorbu sú typické silné melódie a originálne texty, ktoré sa prevažne dotýkajú medziľudských vzťahov a vnímania zložitého sveta, v ktorom žijeme.

Dano Görög | folk
Folkový gitarista a spevák z Hlohovca, ktorý si texty aj hudbu skladá sám. Zvyčajne vystupuje so svojou kapelou Dano Gorog Antiband, ale tentoraz sa predstaví ako sólista.

Stará škola | rock, blues
Bratislavská skupina zložená zo skúsených hudobníkov a súčasne veľkých fanúšikov zlatej rockovej éry 60 –tych a 70 –tych rokov. Na rozdiel od väčšiny iných rockových a bluesových súborov sa nesústreďuje len na „hity“ onej éry, ale skôr sa dramaturgicky orientuje na viaceré polo či úplne zabudnuté klenoty dnes už neznámych skupín, pri počúvaní ktorých prítomní zisťujú, že sú im známe a blízke a znalci pri nich pookrejú.

Organizátori: Malý Berlín a Nádvorie