fbpx

Opravovňa

23. júna 2018
— Malá sála

Opravovňa – vo svete tiež známa ako Repair Café, je miesto, kde si spoločne ukážeme ako opraviť pokazené bicykle, spotrebiče, oblečenie či hračky. Nekupujte zbytočne nové a šetrite nielen peňaženky, ale aj životné prostredie. Ak vieš niečo opraviť a chceš sa k nám pridať, napíš nám na trnavska.opravovna(zavináč)gmail.com.

Povaľuje sa vám v pivnici zabudnuté pokazené rádio alebo notebook? V garáži máte bicykel, ale neviete, či je bezpečné na ňom jazdiť? Obľúbenému hrncu sa odlomilo uško? Alebo pokazený plyšák či vláčik je odložený už pol roka na poličke a neviete, čo s ním?

Všetky odložené, zabudnuté a pokazené veci sa pokúsime spolu opraviť na Trnavskej Opravovni. Opravovňa je komunita ľudí, v ktorej tí, ktorí vedia, pomáhajú a učia tých, ktorí nevedia, ale chcú vedieť, ako opraviť svoju obľúbenú vec. Vec, ktorá ešte chce fungovať a pomáhať, ale nejaká maličkosť je na nej pokazená. Hlavné o čo nám pôjde, je znížiť množstvo vyhodených vecí, a teda odpadu, čím chceme šetriť nielen životné prostredie ale aj svoje peňaženky.

Príďte sa naučiť, ako si opraviť svojich domácich pomocníkov na Trnavskú Opravovňu. Okrem všakovakých opráv budú súčasťou aj Prednášky a Workshopy. Rozprávať sa budeme aj o Zero Wast, o ekologickej drogérii a či minimalizovaní plastových obalov.

Pomáhať budú opravovači z odvetví:
Elektronika, montáž, pájkovanie (hardvérové opravy)
Počítače, telefóny (softvérové opravy)
oprava bicyklov a kolobežiek
Brúsenie nožov a iných ostrostí

Harmonogram prednášok a workshopov zverejníme čoskoro.
Tešíme sa na Vás!