Osamelí bežci | Ypsalon 2019

10. novembra 2019
Vstupné:
— vstupné: 3 €
— filmový klub: 2 €
— pre držiteľov permanentky na Ypsalon 2019: 0 €
Predaj lístkov: Online predaj

Na „zahriatie sa“ pred hlavným programom festivalu spisovateľov Ypsalon 2019 vás pozývame na premietanie dokumentárneho filmu Osamelí bežci: Ideme ďalej a diskusiu s tvorcami filmu a básnikmi Ivanom Štrpkom a Petrom Repkom.

Osamelí bežci: Ideme ďalej

Martin Repka / SK / 2019 / 82 min

Film rozpráva príbeh básnickej skupiny Osamelí bežci, ktorá vznikla v roku 1963 a existuje dodnes. No predovšetkým je o veľkom priateľstve medzi jej členmi – Ivanom Laučíkom, Petrom Repkom a Ivanom Štrpkom. Ich osudy a životné peripetie boli rôzne. Aj keď ich stretnutia neboli každodenné, napriek všetkým prekážkam ich priateľstvo pretrvalo. Prežilo všetky nečakané zvraty spojené s dobovým spoločenským dianím a aj všetky peripetie v ich osobných životoch. Ich tvorba bola a stále je zásadnou v kontexte modernej slovenskej poézie. Je to film o Osamelých bežcoch s Osamelými bežcami, spoluvytváraný Osamelými bežcami. Je to inšpirujúci príbeh o priateľstve!

Diskusiu bude moderovať trnavský spisovateľ a kníhkupec Pero Le Kvet. Budete si môcť zakúpiť aj knihy Osamelých bežcov a dať si ich podpísať.