fbpx

Pivničná pleseň: Pank hop

10. februára 2017
— Kubik

Undergroundové rapy a iné životabudiče. Tak nejak by mal vyzerať prvý koncert v pivnici v roku 2017. Lajnap sa postupne rozrástol na 5 interpretov, z toho traja dojdú z ďalekých Čech. Podujatie chystajú spoločne Malý Berlín a Kubik.

Jozef Žemla (Dety z defektu) (HC): Jozef Žemla je frontman doom-popovej megaformácie elánovitého druhu zo susedného Hlohovca známej ťažko recesistickými textami a uletenými videoklipmi. Viac o kapele na bandzone.cz.

Loopata Makay (BR): Horehronský MC, ktorý vraj rýmuje aj zo spánku, fúzuje folklór s tým, čo sa mu páči (dance hall, reggae, dub, hip-hop). Tú najľúbozvučnejšiu slovenčinu využíva na satiru všetkého zhnitého v našej úžasnej spoločnosti. Vypočuje si ho na SoundCloud.com.

Edoshův kurník (CZ): „Dada hovada“ s divadelnými prvkami. Kombinujú ženský rap a spev dvojice Narušená Trombóza a Laktóza s rapom a beatmi od Edosha a Ku-Beatovým beatboxom. V novembri vypustili na Landmine Alert EP Nechce nám někdo udělat koncert v Berlíně. Viac o kapele na BandZone.cz, vypočuť si ju môžete na SoundCloud.com.

Násilník (CZ): Punkový raper pôvodom z Mladej Boleslavi („jsem král panku, nikdo není víc pank než já“). Žere deti a po večeroch v parkoch bije starcov. Pred rokom vydal EP Nemám EP (nedávno vyšlo v reedícii). Viac o ňom na BandCamp.com, vypočuť si ho môžete na SoundCloud.com.

Ghettoblaster (CZ): Ďalší raper vychádzajúci z HC scény Lumír Sojka aka Honza sa spojil s Janom Uličným, spevákom z kapely Láska & přátelství. Mixujú prvky rapu a techna a je to teda dosť výbušná zmeska. Viac na BandCamp.com.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2016.