fbpx

Polaroid Emulsion Manipulation

15. apríla 2023
— Hlavná sála
Vstupné:
— predpredaj: 18 €
— v deň podujatia: 20 €
Online predaj: MaxiTicket.sk

Pozývame vás na foto workshop, ktorý pre vás pripravila Ema Lančaričová. Venovať sa budeme instantnej fotografii a experimentovaniu s ňou. Výsledkom tak bude niečo medzi fotografiou a ilustráciou. Hranice medzi tým určíte len vy a vaša kreativita.

Fotografovať budeme na fotoaparát Polaroid Land a legendárnu SX-70-ku. Workshop ponúka kreatívne vyžitie pre každého, kto rád fotí i kreslí a nebojí sa fotografiu posúvať za hranice samotného média. Pri zachytávaní zátiší a portrétov si vyskúšame farebné filtre na objektív, makro a fisheye. Súčasťou workshopu je aj krátka prednáška z histórie Polaroidovej fotografie ale aj prezentácia možností využitia instantného materiálu v súčasnosti. Po názornej ukážke techniky bude pre vás pripravený dostatok materiálu a priestoru na vlastné experimentovanie a realizáciu pod odborným dohľadom.

Všetky materiály budú zabezpečené, nie je potrebné si nič nosiť.

Ema Lančaričová
je vizuálna umelkyňa, pracujúca najmä s analógovou a instantnou fotografiou. Vo svojich prácach hľadá esenciu fotografie. Zameriava sa na základné premenné ako čas, svetlo a priestor ale aj ich negácie. Tvorbu stavia na filozofickom kontexte a experimentálnom prístupe. Workshopy sú pre ňu spôsob ako priblížiť niektoré z týchto prístupov medzi ľudí – či už historické fotografické techniky alebo nové spôsoby práce s instantnou fotografiou. V teoretických prácach skúma zmeny fotografického média v súčasnosti. Momentálne študuje v doktorandskom stupni na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Viac informácií – www.emalancaricova.com.