fbpx

Predstavenie knihy: Sila rozumu v bláznivej dobe

9. októbra 2019
— Malá sála

Pozývame vás na uvedenie knihy Jána Markoša: Sila Rozumu v bláznivej dobe, ktorú vydáva Denník N.

Prečo ignorujeme pravdivé fakty? Akými trikmi sa dá do slov prepašovať podprahová reklama a ako rozoznať logicky chybný argument? Ako často skontroluje priemerný tínedžer svoj mobil?

V knihe sa dozviete mnohé odpovede na otázky týkajúce sa kritického myslenia, ale aj hutný súhrn nápadov a stratégií, ako ho využívať v každodennom živote. Kniha obsahuje množstvo ukážok, statusov a príkladov zo súčasnej slovenskej spoločnosti. Autorov široký záber a schopnosť ísť do hĺbky prináša podnetné exkurzy do oblastí vedy, náboženstva aj umenia.

Moderuje: Magda Švecová

Ján Markoš

Ján Markoš

Vyštudoval filozofiu a evanjelickú teológiu na Karlovej univerzite v Prahe. Dva roky učil na strednej škole, viedol Sokratov inštitút, doplnkové vzdelávanie pre nadaných vysokoškolákov. V roku 2018 napísal spolu s Ondrejom Gažovičom pre Denník N príručku Kritické myslenie pre stredné školy, ktorú dostalo do rúk viac ako 20 000 študentov. Ján Markoš je lektorom kritického myslenia a viac ako desať rokov najsilnejším slovenským šachistom. Jeho kniha Pod hladinou: 33 kapitol o tajomstvách šachu získala v roku 2018 od Anglickej šachovej federácie prestížne ocenenie Book of the Year Award.