fbpx

Denník N pozýva na debatu s Tomášom Forró, autorom knihy reportáží Donbas: Svadobný apartmán v hoteli vojna.

Nezávislý reportér Tomáš Forró sa zaoberá konfliktmi a krízovými oblasťami na celom svete. Posledné dva roky pôsobil v bojovej zóne východnej Ukrajiny. Výsledkom je príbeh jednej vojny, ktorá už päť rokov zúri v susednom štáte, niekoľko hodín vlakom od našich hraníc.

Autorská reportážna kniha je o svete na oboch stranách frontovej línie Donbasu, kde sa autor rozprával s vojakmi, pašerákmi, civilnými obeťami bombardovania, ako aj s politikmi, ktorí to bombardovanie nariadili. Výsledkom je desivý, inokedy bizarný a často bezútešný obraz postkomunistického regiónu stojaceho pred bránami bohatej Európy, a nad priepasťou tzv. Ruského sveta.

V knihe nájdete všetko, čo ste kedy chceli vedieť o ukrajinskom konflikte, a to očami ľudí, ktorí to celé zažili na vlastnej koži.

Tomáš Forró je nezávislý reportér, ktorý sa zaoberá konfliktmi a krízovými oblasťami na celom svete. Posledné dva roky pôsobil v bojovej zóne východnej Ukrajiny, a to najmä na územiach kontrolovaných separatistami – ako jediný západný novinár, ktorý tam nepracuje pre ruskú propagandu. Absolvoval sedem ciest na východnú Ukrajinu, do zničených dedín, mestečiek aj metropol separatistických štátov Donecka a Luhanska. Jeho texty sa bežne publikujú v štyroch ďalších jazykoch, bol nominovaný na českú Novinársku cenu a je držiteľom troch slovenských Novinárskych cien.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Mediálni partneri: Mesto Trnava, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavsko.sk, Trnavské Rádio.