fbpx

Week For Future Trnava so svojim programom príde aj do Malého Berlína. Organizátori pripravili pre všetkých milovníkov prírody premietanie. Spolu si pozrieme dva filmy z dielne slovenských dokumentaristov a ochranárov z Arolla Film.

17:30 – Živá rieka

Keď sa k vode z topiaceho snehu pridajú prudké lejaky, rieka sa rozvodní a berie so sebou všetko čo jej stojí v ceste. Po povodni sa svet mení. Tam kde bol les je rieka a tam kde bola rieka zostali len kamene. Voda ničí, no súčasne tvorí a podporuje mnohoraké formy života – od tisícov žiab kladúcich vajíčka do napoly zmrznutého plesa, cez húfy pstruhov ukrývajúcich sa pod naplavenými stromami až po svorku vlkov, ktorá pri rieke loví svoju korisť.

19:00 – Nesmrteľný les

Zo skalnatej pôdy pod Kriváňom vyrastá Nesmrteľný les. Jeho vládcami sú stáročné borovice limby a ich večný sprievodca medveď. Život medveďov je tu tesne spojený so životom stromov a celého pralesa. Ten im poskytuje útočisko pred človekom a všetko čo k životu potrebujú.

Je to prírodný raj. Rozmanitý, nebezpečný, no zároveň krehký svet divokej prírody, ktorý sa stále riadi zákonmi prírody a nie človeka. A sú to práve prirodzené, nikým neriadené procesy, ktoré zabezpečujú pokračovanie evolúcie a prastarému limbovému lesu jeho nesmrteľnosť.

Week For Future Trnava

Klíma sa mení a naša budúcnosť je týmito zmenami priamo ohrozená. V týždni od 20. 9. do 27. 9. sa bude celý svet v rámci akcie Week For Future mobilizovať. Trnava sa pridáva, pridajte sa aj vy!

Spoločne tak ukážeme, že nám to nie je jedno. Začíname aj končíme piatkom. Oba dni sa bude konať protest, kde môžete svojou účasťou podporiť tisícky štrajkujúcich študentov z celého sveta v rámci hnutia Fridays For Future.

Week For Future ale nie je iba o protestoch. Na každý deň v tomto týždni si organizátori pripravili tematickú akcie k zmene klímy – bude sa upratovať, premietať či diskutovať. Pre nás, pre vás, pre planétu. Viac informácií nájdete v udalosti na Facebooku.

Organizátori týždňa Week For Future Trnava sú: SaUvedom, Ecovengers, ŽITO, Extinction Rebellion Youth Slovakia.