fbpx

Radical Empathy: Faidrós

7. novembra 2023
— Hlavná sála

Pozývame vás na premiéru medzinárodného tanečného predstavenia Faidrós!

Vieme sa pravdivo dotýkať svojho vnútra, alebo to všetko len predstierame?

Trio žien prepojené do mnohodialógu, v ktorom sú pôvodné významy nahrádzané novými. Otázky pomenovaní sa dostávajú do kritického bodu, v ktorom sa nestačí len dívať, ale je potrebné niečo urobiť. Bude to ale stačiť?

Asistované trio Faidrós vytvára tvár jednej bytosti. Prešla podobami, ktoré slepo nasledovala, nechala sa unášať, bojovala s nimi, aby nakoniec zanikla.

Réžia, choreografia a technológie: Tomáš Danielis
Text a performance: Marek Godovič
Hudba: Ľubomír Panák a archív
Kostým: Lenka Sršnová – L&S
Choreografia a performance: Agathe Tarillon, Flavia Dule, Meggie Blackschyn

Radical Empathy

Radical Empathy je medzinárodný koprodukčný projekt, z ktorého sa zrodilo deväť tanečných performancií. Tvoria súčasný tanec a inter-mediálne umenie, diela, ktoré majú sociálnu a časovú opodstatnenosť vo formách, ktoré nepodliehajú ľahko zubu času. Pohrávajú sa s estetikami a – nemenej podstatne – pracujú s ich inováciou. Diela sú tvorené umelcami, ktorí žijú v rôznych krajinách Európy a pracujú po celom svete. Umelcami, ktorí sú slobodní v zameriavaní sa na témy, ktoré ich nielen zaujímajú, ale hlavne majú opodstatnenie v dnešnej dobe formou, ktorá je príťažlivá.

Tomáš Danielis

Tanečník a choreograf. Vyštudoval magisterské štúdium na Hudobnej a tanečnej fakulte VŠMU v Bratislave. Bol zakladajúcim členom banskobystrického Štúdia tanca (1998). Po odchode do Bratislavy spolupracoval s množstvom slovenských i zahraničných choreografov a pedagógov, ako sú napríklad David Zambrano, Steve Paxton, Andrew de Lombinière Harwood a ďalší.
Je držiteľom niekoľkých cien za interpretáciu a choreografiu. V roku 2017 založil zoskupenie umelcov zaoberajúcich sa tancom, performanciou, vizuálnym umením a hudbou s názvom FEYNMen. V súčasnosti rozvíja svoje choreografické a pedagogické aktivity najmä v Bruseli, a paralelne takmer vo všetkých európskych krajinách.